Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر فرانسوی: به دلیل معلولیتم نمی‌توانم متجاوز جنسی باشم

دامین اباد، از وزرای جدید دولت فرانسه
دامین اباد، از وزرای جدید دولت فرانسه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دامین اباد، وزیر همبستگی، خودکفایی و افراد دارای معلولیت در دولت جدید فرانسه از سوی دو زن متهم به تجاوز جنسی شده است. او در واکنش به اتهام مطرح شده گفت که «قاطعانه» تاکید می‌کند که روابط جنسی‌اش همواره با رضایت طرف‌های مقابل بوده است.

آگهی

دامین اباد، وزیری که تنها دو روز پیش به عنوان عضو دولت جدید فرانسه معرفی شد در واکنش به اتهام تجاوز جنسی علیه خود گفت که به دلیل معلولیتش نمی‌تواند متجاوز جنسی باشد. 

وزیر همبستگی، خودکفایی و افراد دارای معلولیت در دولت جدید فرانسه از سوی دو زن متهم به تجاوز جنسی شده است. او در واکنش به اتهام مطرح شده گفت که «قاطعانه» تاکید می‌کند که روابط جنسی‌اش همواره با رضایت طرف‌های مقابل بوده است. 

دامین اباد به پایگاه اینترنتی «مدیاپار» که گزارش اتهام تجاوز جنسی علیه او را برای اولین بار منتشر کرد گفت که «از نظر فیزیکی برای او انجام اعمال توصیف‌شده» در اتهام‌های مطرح شده ممکن نیست. دامین اباد مبتلا به بیماری ارثی خمیدگی مفاصل (Arthrogryposis) است که منجر به محدودیت حرکتی اندام‌ها و ضعف عضلانی می‌شود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گزارش «مدیاپار» شکایت دو زنی که دامین اباد را به تجاوز جنسی متهم کرده‌اند به سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ بر می‌گردد. 

الیزابت بورن، نخست‌وزیر فرانسه در واکنش به گزارش «مدیاپار» گفت که روز شنبه یعنی یک روز پس از معرفی دامین اباد به عنوان عضو دولت از این اتهام‌ها مطلع شده است. این در حالی است که گروه نظارت بر خشونت‌های جنسی و جنسیتی در فضای سیاسی فرانسه اعلام کرده است که پیش از این به احزاب «جمهوریخواهان» و «جمهوری به پیش» در مورد گزارش‌های دریافتی از رفتارهای دامین اباد هشدار داده بود.  

دامین اباد تا پیش از روز جمعه رئیس فراکسیون حزب راستگرای «جمهوریخواهان»، اصلی‌ترین حزب مخالف دولت در مجلس ملی فرانسه بود. پذیرش پیشنهاد وزارت از سوی او باعث شد تا وی مجبور به کناره‌گیری از ریاست فراکسیون «جمهوریخواهان» و عضویت در این حزب شود. 

طرح اتهام تجاوز جنسی علیه دامین اباد نه‌تنها می‌تواند موقعیت دولت جدید را در آستانه انتخابات پارلمانی تضعیف کند بلکه ممکن است باعث شود بار دیگر دو موضوع خشونت‌های جنسی علیه زنان و روابط جنسی افراد دارای معلولیت در جامعه فرانسه مورد توجه قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«زیپ فرسوده شلوار و مستی زن»؛ جوان ایتالیایی از اتهام تجاوز تبرئه شد

کوین اسپیسی با چهار مورد اتهام آزار جنسی در دادگاه لندن محاکمه می‌شود

تجاوز جنسی به بیمار دارای معلولیت؛ پرستار آمریکایی به ۱۰ سال حبس محکوم شد