Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اسرائيل ۶ فلسطینی را که از زندان گریخته بودند به ۵ سال حبس محکوم کرد

محاکمه زندانیان فلسطینی به اتهام فرار از زندان
محاکمه زندانیان فلسطینی به اتهام فرار از زندان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکیل مدافع یکی از این شش زندانی گفت که موکلش در دادگاه تاکید کرده است که از فرارش «پشیمان» نیست زیرا «چیزی برای از دست دادن» نداشته است.

آگهی

وکلای مدافع شش زندانی فلسطینی که به اتهام فرار از زندان در اسرائیل محاکمه شدند روز یکشنبه اعلام کردند که موکلانشان به پنج سال حبس محکوم شدند.

این حکم در حالی صادر شد که این شش فلسطینی پیش از فرار از زندان به حبس ابد محکوم شده بودند. آنها روز ششم سپتامبر سال گذشته در حالی که در حال سپری کردن حبس ابد خود بودند از زندانی در شمال اسرائيل گریختند. 

اسرائیل برای دستگیری آنها امکانات و نیروی امنیتی گسترده‌ای را بسیج کرد. نیروهای امنیتی این کشور در نهایت موفق شدند پس از دو هفته این شش فلسطینی را بازداشت کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که بسیاری از فلسطینی‌ها از این شش زندانی به عنوان «قهرمان» ستایش می‌کنند. اسرائيل آنها را به دلیل حملاتی علیه این کشور به حبس ابد محکوم کرده است.

وکیل مدافع یکی از این شش زندانی گفت که موکلش در دادگاه تاکید کرده است که از فرارش «پشیمان» نیست زیرا «چیزی برای از دست دادن» نداشته است. 

بنا به حکم دادگاه اسرائیل این شش فلسطینی علاوه بر حبس ابد به پنج سال زندان قطعی و پرداخت جریمه‌ای نقدی معادل ۱۵۰۰ یورو محکوم شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واشنگتن از خانواده خبرنگار فلسطینی-آمریکایی کشته شده در کرانه باختری دلجویی کرد

اسرائیل در جست‌وجو دو فلسطینی است که یک نگهبان را در کرانه باختری کشته‌اند

شش شبه نظامی فلسطینی از زندانی با امنیت بالا در اسرائیل فرار کردند