Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تجاوز نظامی روسیه؛ زلنسکی: جنگ فقط با دیپلماسی پایان خواهد یافت

جنگ اوکراین
جنگ اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری اوکراین می‌گوید درگیری‌های میان این کشور و روسیه هرچند خونین خواهد بود اما تنها از طریق دیپلماسی خاتمه خواهد یافت.

آگهی

حمله نظامی روسیه به اوکراین در حالی هشتاد و هفتین روز خود را پشت سر می‌گذارد که مسکو مدعی است توانسته به صورت کامل کارخانه آزوف‌ستال را تصرف کند. 

با تصرف این کارخانه در بندر ماریوپل و تسلیم شدن جنگجویانی که در آن سنگر گرفته بودند، کنترل کامل این شهرِ از هر سو در محاصره بدست ارتش روس افتاد. 

همزمان با ادامه درگیری‌های نظامی ولودیمیر زلنسکی، رئيس جمهوری اوکراین می‌گوید هرچند جنگ خونین خواهد بود اما دیپلماسی تنها راه خروج از این درگیری‌ها خواهد بود. 

در جبهه سیاسی هم همزمان با استقبال کشورهای غربی از الحاق سوئد و فنلاند به ناتو، ترکیه تاکید دارد به دلیل حمایت هلسنیکی و استکهلم از پ.ک.ک مخالف عضویت این دو کشور در پیمان نظامی ناتو است. 

کرواسی هم در مخالفت با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو به ترکیه پیوسته است. زاگرب می‌گوید مخالفتش با پیوستن این دو کشور به ناتو باعث توجه جامعه جهانی به مشکلات کروات‌تبارهای بوسنی می‌شود.  

آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز شنبه ۲۱ ماه مه ۲۰۲۲ (۳۱ اردیبهشت) را در این گزارش دنبال کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ نیروهای ویژه اوکراین پل مواصلاتی را در لوهانسک منفجر می‌کنند

جنگ در اوکراین؛ ارتش روسیه از آزادسازی کامل مجتمع آزوف‌ستال خبر داد

جنگ اوکراین؛ فرماندار دونتسک: هیچ جای امنی وجود ندارد، مردم سریعا از منطقه خارج شوند