جنگ اوکراین؛ فرماندار دونتسک: هیچ جای امنی وجود ندارد، مردم سریعا از منطقه خارج شوند

جنگ اوکراین
جنگ اوکراین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرماندار دونتسک می‌گوید نیروهای روس حملات خود به غیرنظامیان را در این منطقه افزایش داده‌اند و مردم باید هرچه سریعتر از این منطقه خارج شوند.

آگهی

همزمان با درگیری‌ها در جبهه‌های جنگ میان نیروهای روسی و اوکراینی، تلاش‌های گسترده کی‌یف و متحدانش برای تحت فشار قرار دادن هرچه بیشتر روسیه در صحنه بین‌المللی ادامه دارد. 

روسیه روز گذشته اعلام کرد ۷۰۰ جنگجوی دیگر اوکراینی هم در کارخانه فولاد ماریوپل تسلیم شده‌ و اسلحه‌های خود را تحویل داده‌اند؛ روندی که احتمالا نشان‌دهنده موفقیت راهبرد ولادیمیر پوتین در قبال نیروهای حاضر در آزوف‌ستال است. 

آقای پوتین یک ماه پیش و پس از تصرف شهر ماریوپل به نیروهای خود دستور داده بود که حمله‌ای به این کارخانه انجام ندهند، اما در عین حال به نحوی آنجا را محاصره کنند که حتی یک مگس هم نتواند از آن خارج شود. 

روسیه می‌گوید تقریبا تمام افراد حاضر در این کارخانه تسلیم شده‌اند. اوکراین هم تا به این لحظه اطلاعات روشن و شفاف و جزییات دقیقی در این رابطه ارائه نکرده است. 

در جبهه سیاسی هم روند پیوستن سوئد و فنلاند با سرعت زیادی در حال پیشروی است و این دو کشور به صورت رسمی درخواست خود را تحویل مقامات ناتو داده‌اند. در میان اعضا تنها ترکیه است که به سختی با الحاق هلسینکی و استکهلم به ناتو مخالفت می‌کند. 

همزمان مقام‌های روسیه بار دیگر تاکید کردند که از تسلیحات هسته‌ای خود جز برای پاسخ به حملات طرف مقابل استفاده نخواهند کرد. 

آخرین خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز پنج‌شنبه ۱۹ ماه مه ۲۰۲۲ (۲۹ اردیبهشت) را در این گزارش دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمان پایان جنگ اوکراین از دید دبیر شورای امنیت ملی روسیه

پنتاگون اعزام نیروهای ویژه برای محافظت از سفارت آمریکا در کی‌یف را مدنظر دارد

«ملی‌گرا» یا «وطن‌پرست»؛ آخرین مدافعان ماریوپل چه کسانی بودند؟