دستگیری سارقانی که با منفجر کردن عابر بانک های هلند ۱ میلیون یورو به جیب زده بودند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سزقت از دستگاه‌های خودپرداز در آلمان
سزقت از دستگاه‌های خودپرداز در آلمان   -  Copyright  Europol

پلیس هلند سه عضو یک باند تبهکار را که با انفجار دستگاه‌های خودپرداز دست کم یک میلیون یورو پول به جیب زده بودند را دستگیر کرد.

به گزارش منابع پلیس اروپا، یوروپل مظنونان روز سه‌شنبه در شهرهای «هارلم» واقع در استان هلند شمالی و «فیانن» در استان اوترخت دستگیر و بازداشت شدند.

این باند متهم به استفاده از وسایل نقلیه به سرقت رفته و نیز مواد منفجره برای دستبرد از دستگاه‌های خودپرداز در ساعات پایانی شب هستند.

به گفته مقامات امنیتی در هلند، اعضای این باند طی ماه‌‌های اکتبر و نوامبر سال گذشته با انفجار و تخریب دستگاه‌های توزیع کننده اسکناس دست کم ۹۵۸ هزار یورو به جیب زده‌اند.

پلیس هلند و آلمان ماه سپتامبر گذشته نیز از متلاشی کردن باندی خبر داده بودند که کارشان تهیه فیلم‌های ویدیویی آموزشی از نحوه منفجر کردن دستگاه‌های خودپرداز و فروش این فیلم‌ها به مجرمان بوده است.

مقامات پلیس هلند می‌گویند در جریان عملیات انجام شده برای دستگیری اعضای باند یاد شده در اوترخت یک عضو این گروه کشته و یک نفر دیگر به شدت زخمی شد.

تحقیقات مرتبط با این پرونده در نهایت منجر به دستگیری ۹ نفر شد که به سرقت حدود ۲.۱۵ میلیون یورو از دست کم ۱۵ دستگاه خودپرداز در آلمان متهم شده‌اند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید