Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

معترضان دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال را در السالوادور آتش زدند

آتش زدن دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال السالوادور
آتش زدن دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال السالوادور Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تظاهرات علیه نجیب بقیله، رئیس جمهوری السالوادور روز چهارشنبه هزاران نفر را در خیابان‌های پایتخت این کشور کنار هم قرار داد و برخی از معترضان دستگاه‌های مخصوص ارز دیجیتال را در این کشور آتش زدند.

آگهی

تظاهرات علیه نجیب بقیله، رئیس جمهوری السالوادور روز چهارشنبه هزاران نفر را در خیابان‌های پایتخت این کشور کنار هم قرار داد و برخی از معترضان دستگاه‌های مخصوص ارز دیجیتال را در این کشور آتش زدند.

مخالفان رئیس جمهوری ۴۰ ساله السالوادور که در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد می‌گویند که او بیش از حد قدرت را متمرکز و استقلال بخش قضایی کشور را تضعیف کرده است.

سیدنی بلانکو، قاضی سابق دیوان عالی گفت: «زمان دفاع فرا رسیده است. این راهپیمایی نمادین است، نشان دهنده خستگی از نقض بسیاری از مواد قانون اساسی است.»

معترضان در شهر سان‌سالوادور همچنین به تصمیم بقیله در تبدیل بیت کوین به ارز رسمی در السالوادور اعتراض کردند.

دولت السالوادور در تاریخ هفت سپتامبر کیف پول دیجیتال ملی کشور با نام «چیوو» را برای توکن (ارز دیجیتالی که بلاک‌چین مستقل خود را ندارد) راه‌اندازی کرد اما عرضه آن با اشکالات سیستم دچار اختلال شد.

برخی از معترضان در تظاهرات روز چهارشنبه به دستگاه‌های خودپرداز جدید «چیوو» که برای رسیدگی به معاملات بیت‌کوین راه‌اندازی شده بود حمله کردند و دست‌کم یک دستگاه را به آتش کشیدند.

نجیب بقیله در توییتی اقدام معترضان را محکوم کرد و نوشت که آن‌ها می‌گویند که خرابکاری کار نفوذگران بوده است اما در همه تظاهرات آن‌ها، خرابکاری رخ داده‌ است.

بیت‌کوین اغلب در معرض نوسانات شدید ارزش است و عملکرد توکن را به‌عنوان یک ارز رسمی محدود می‌کند. قیمت ارز دیجیتال از تاریخ هفت سپتامبر روزی که السالوادور آن‌ را به‌عنوان وجه قانونی تصویب کرد، ۱۱.۱ درصد کاهش یافت.

معترضان در ماه اوت در تظاهرات علیه تصویب بیت‌کوین تابلوهایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «بقیله! ما بیت‌کوین نمی‌خواهیم» و «نه به پولشویی فاسد.»

قانون بیت‌کوین این کشور که با اکثریت زیادی در کنگره السالوادور به تصویب رسید مستلزم آن است که همه کسب و کارهایی که از نظر فن‌آوری قادرند این توکن را به عنوان پرداخت بپذیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا گام بعدی را برای راه‌اندازی «نسخه دیجیتال یورو» برداشت

دستگیری سارقانی که با منفجر کردن عابر بانک های هلند ۱ میلیون یورو به جیب زده بودند

رویای یک‌شبه ثروتمند شدن؛ ایرانی‌ها به امید پول‌دار شدن «همستر کامبت» بازی می‌کنند