درگیری پلیس برزیل با سارقان مسلح خودپردازهای بانک ۱۰ کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برزیل؛ درگیری میان پلیس و سارقان مسلح خودپردازهای بانک ۱۰ کشته برجای گذاشت
برزیل؛ درگیری میان پلیس و سارقان مسلح خودپردازهای بانک ۱۰ کشته برجای گذاشت

در جریان عملیات پلیس سائو پائولو برای مهار حمله انفجاری به دستگاه های خودپرداز دو شعبه بانک دست کم ۱۰ نفر کشته شدند.

مقامات محلی برزیل با تایید این خبر تصریح کردند که ۱۰ فرد کشته جزو مهاجمانی بودند که صبح پنجشنبه طرحی را برای منفجر کردن دو دستگاه خودپرداز بانک تدارک دیده و آماده انجام این عملیات بودند.

نهاد مسئول تامین امنیت عمومی در بزرگترین شهر برزیل با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که دست کم بیست و پنج نفر در طراحی و اجرای این عملیات دست داشته اند.

بر اساس این گزارش مهاجمان قصد داشتند با منفجر کردن دستگاه های خودپرداز اقدام به جمع آوری و ربودن مبالغ پول درون آنها کنند؛ جرمی که به امری متداول در برزیل تبدیل شده است.

نکته جالب در این ماجرا این است که یکی از شعبه های مورد نظر بانک برای انجام عملیات یاد شده درست در مجاورت یک پاسگاه پلیس واقع شده است.

یک فرمانده پلیس در گفتگو با رسانه های تصویری سائوپائولو گفته است که باند خلافکاری که قصد انجام این عملیات را داشت کاملا مسلح بوده و برای یک درگیری تمام عیار خود را آماده کرده بود.

به گفته فرمانده پلیس سائوپولو این افراد سوار بر پنج خودرو زرهی به میدان عملیات آمده بودند و به سلاح‌های با کیفیت بالا و نیز جلیقه های ضد گلوله مجهز بودند.

مداخله پلیس برزیل برای مهار عملیات سرقت از خودپردازهای بانک

خبرگزاری رویترز نیز با انتشار گزارشی از این واقعه اعلام کرده است که مهاجمان پس از مداخله ماموران پلیس متواری شدند و ضمن پناه بردن به خانه ای در شهری واقع در شصت کیلومتری شرق سائوپائولو اعضای آن خانه را به گروگان گرفتند.

بر اساس این گزارش ماموران پلیس در جریان عملیاتی موفق شدند گروگان ها را از چنگ مهاجمان آزاد و کنند.

در گزارش های رسیدن به محل دقیق درگیری میان نیروهای پلیس و مهاجمان اشاره ای نشده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید