Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در باره سرقت ۳ میلیون یورویی از جواهرفروشی خیابان شانزه‌لیزه چه می‌دانیم؟

جواهرفروشی شومه در نزدیکی شانزه‌لیزه
جواهرفروشی شومه در نزدیکی شانزه‌لیزه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سارق دست کم ۱۰ قطعه جواهر را در جریان این سرقت برمی‌دارد و هنگام فرار کد امنیتی فروشگاه را فعال می‌کند تا بدین ترتیب جواهرفروشی به روی فروشندگان قفل شود.

آگهی

مردی مسلح روز سه‌شنبه حوالی ساعت پنج بعد از ظهر با ورود به یک جواهرفروشی در نزدیکی خیابان شانزه‌لیزه جواهراتی به ارزش حدود ۳ میلیون یورو را به سرقت برد.

بنا به گزارش‌ رسانه‌های فرانسوی، یک روز پس از این حادثه، دو مظنون مرتبط با سرقت یاد شده در یکی از اتوبان‌های شهرستان موزل واقع در شمال شرق فرانسه به همراه بخشی از جواهرات به سرقت رفته دستگیر شدند.

در این گزارش ضمن اشاره به نحوه اجرای سرقت که در ناحیه هشتم تقسیمات شهری پایتخت فرانسه صورت گرفته، آمده است که سارق خود را به عنوان یک مشتری ثروتمند جا زده بود.

بنا به این گزارش، سارق پس از ورود به جواهرفروشیِ «شومه» با سلاح گرمی که همراه داشته فروشندگان را مورد تهدید قرار می‌دهد و با برداشتن قطعاتی که ارزش آنها بین ۲ تا ۳ میلیون یورو تخمین زده شده از محل می‌گریزد.

سرقت در شرایطی روی داد؟

حادثه در خیابان «فرانسوای اول» در نزدیکی شانزه‌لیزه روی می‌دهد؛ جایی که یکی از شعبه‌های جواهرفروشی «شومه» در آن واقع شده است.

در گزارش رسانه‌های فرانسوی آمده است که سارق، مردی شیک پوش با کت و شلوار خاکستری و کفش‌های چرم بوده که با اسکوتر مقابل جواهرفروشی متوقف و ساعت ۱۷ بعد از ظهر وارد مغازه می‌شود.

گفته می‌شود که سارق چهره خود را به صورت کامل نپوشانده بود اما بواسطه به صورت داشتن یک ماسک جراحی که این روزها اغلب شهروندان برای محافظت از ویروس کرونا از آن استفاده می‌کنند تنها چشم‌های او قابل تشخیص بود.

به گفته چند فرد مطلع، وی پس از ورود به مغازه درخواست می‌کند که چند قطعه گرانقیمت را برایش بیاورند تا او از نزدیک آنها را ببیند.

کارمندان فروشگاه به تقاضای وی عمل می‌کنند اما سارق به محض دسترسی به جواهرات تپانچه‌ای اتوماتیک بیرون می‌کشد و ضمن تهدید فروشندگان قطعات را در کسیه‌ای ریخته و بدون آسیب به کسی از محل می‌گریزد.

سارق چگونه فرار کرد؟

گفته می‌شود که سارق دست کم ۱۰ قطعه جواهر را در جریان این سرقت برمی‌دارد و هنگام فرار کد امنیتی فروشگاه را فعال می‌کند تا بدین ترتیب جواهرفروشی به روی فروشندگان قفل شود.

سارق پس از اطمینان از محبوس شدن فروشندگان داخل جواهر‌فروشی، سوار بر اسکوتر صحنه سرقت را در کمال خونسردی ترک می‌کند.

ماموران پلیس که از این سرقت مطلع شده بودند سپس اعلام کردند فردی با مشخصات سارق را در سینمایی نزدیکی شانزه‌لیزه دیده‌اند.

پلیس سپس برای یافتن سارق محدوده اطراف محل سرقت را به صورت کامل تحت کنترل در می‌آورد اما بعد مشخص می‌شود که اطلاعات مربوط به شناسایی فردی شبیه به او در سینما موثق نبوده و باعث گمراهی شده است.

یک منبع نزدیک به تحقیقات گفته است که سارق سرانجام اسکوتر را در یکی از محله‌های ناحیه هشتم پاریس رها کرده و سوار مترو می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری سارقانی که با منفجر کردن عابر بانک های هلند ۱ میلیون یورو به جیب زده بودند

آغاز محاکمه سارقان نوجوان بزرگترین دستبرد هنری معاصر در آلمان

سرقت مسلحانه از یک جواهرفروشی در پاریس