شرکت‌های هواپیمایی بریتانیا ده‌ها پرواز را به دلیل کمبود نیروی انسانی لغو کردند

British Airways
British Airways Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصمیم به لغو پروازها در روز دوشنبه در حالی گرفته شده است که با فرارسیدن تعطیلات عید پاک در اروپا خانواده‌های زیادی برای خرید بلیت به شرکت های هواپیمایی هجوم آورده‌اند

آگهی

شرکت‌های هواپیمایی بریتانیا روز دوشنبه ده‌ها پرواز خود را به دلیل کمبود نیروی کار لغو کردند.

از جمله این شرکت‌ها، بریتیش ایرویز بود که اعلام کرد دست‌کم ۶۴ پرواز داخلی یا اروپایی این شرکت در این روز از مبدأ یا به مقصد فرودگاه هیترو لغو شده است.

با وجود اطلاع رسانی به مسافران، لغو این پروازها منجر به سرگردانی جمعیت بسیاری در فرودگاه‌های لندن همچنین ادینبورگ، بیرمنگام، منچستر و نیوکاسل شد.

این تصمیم منجر به ایجاد اختلال در برنامه پروازهای بین‌المللی عمدتا از مبدأ یا به مقصد پاریس، برلین، دوبلین، ژنو و استکهلم نیز شد.

پیش از این در اوایل ماه مارس شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز اعلام کرده بود که قصد دارد موقتا و به دلیل کمبود نیروی کار از شمار پروازهای خود بکاهد.

شرکت هواپیماهای ارزان قیمت «ایزی جت» نیز اعلام کرد که روز دوشنبه دست‌کم ۲۵ پرواز از مبدأ یا به مقصد فرودگاه گاتویک در جنوب لندن را لغو کرده است. این پروازها عمدتا برای مسیرهای آمستردام، کپنهاگ، گلاسکو و میلان برنامه‌ریزی شده بودند.

تصمیم به لغو پروازها در روز دوشنبه در حالی گرفته شده است که با فرارسیدن تعطیلات عید پاک در اروپا خانواده‌های زیادی برای خرید بلیط به شرکتهای هواپیمایی هجوم آورده‌اند. برای بسیاری از خانواده‌های بریتانیایی این اولین سفر خارج از کشور آنها از زمان رفع محدودیتهای ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا محسوب می‌شد.

شرکت‌های هواپیمایی بریتانیا که طی دو سال گذشته در پی بحران کرونا متحمل هزینه‌های سنگینی شدند اگرچه از رزرو بیشتر بلیت‌های خود استقبال می‌کنند اما هنوز نتوانسته‌اند برای مشکل کمبود نیروی انسانی راه حلی پیدا کنند.

بحران کرونا باعث تعدیل هزاران نفر از نیروی انسانی آنها همچنین غیبت‌های طولانی نیروهای فعال به دلیل ابتلا به کرونا یا تماس با افراد آلوده شد و شرکتها هنوز برای یافتن نیروهای جدید و انجام بررسی‌های امنیتی لازم جهت استخدام آنها فرصت کافی در اختیار نداشته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران کرونا در شانگهای؛ هزاران تن از پرسنل بهداشت و ارتش چین بسیج شدند

سازمان جهانی بهداشت: پایان همه‌گیری کرونا دور است

افشاگری مشاور نخست‌وزیر سابق بریتانیا: جانسون برای مدیریت بحران کرونا به دنبال سشوار و گربه مرده بود