موزه المپیک و ورزش قطر در آستانه جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ آغاز به کار کرد

بخش تیراندازی با کمان موزه المپیک و ورزش قطر در دوحه
بخش تیراندازی با کمان موزه المپیک و ورزش قطر در دوحه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این موزه که ۱۹ هزار متر مربع مساحت دارد و در نزدیکی یکی از استادیوم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ واقع شده، ۱۷ هزار شیء نمایان‌گر تاریخ و تحول ورزش‌های مختلف و بازی‌های المپیک به نمایش گذاشته شده است.

آگهی

موزه المپیک و ورزش قطر در آستانه آغاز جام جهانی درهای خود را گشود. در این موزه که در مجموع ۱۹ هزار متر مربع مساحت دارد و در نزدیکی یکی از استادیوم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ واقع شده، ۱۷ هزار شیء نمایان‌گر تاریخ و تحول ورزش‌های مختلف و بازی‌های المپیک به نمایش گذاشته شده است. 

این موزه همچنین بازیکنان و قهرمانان قطری را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کند. مدیر موزه، عبدالله الملا در این باره می‌گوید: «شاید تاریخ ما خیلی قدیمی نباشد، اما بسیار به پیروزی‌های هموطنانمان افتخار می‌کنیم.»

ساخت این موزه در سال ۲۰۱۳ آغاز شد. بخش المپیک موزه به وسعت ۳هزار متر مربع شامل ۱۵۰۰ شی مرتبط با المپیک و ۱۵۰ صفحه تلویزیون با نمایش‌های گوناگون مرتبط با المپیک است. این بخش همچنین یک پارک المپیک به وسعت ۸ هزار متر مربع دارد که با مجسمه‌های ورزشی ساخت هنرمندان مطرح تزیین شده است.

وبسایت موزه دو هدف خود را بدین ترتیب معرفی می‌کند: «یکی از اهداف این موزه جمع‌‌آوری، نگهداری، تحقیق و معرفی ورزش و ابزارهای ورزشی در این کشور و در کشورهای عربی است. از سوی دیگر تلاش می‌کنیم قطر را هر چه بیشتر وارد جامعه جهانی ورزش کنیم و این کشور را برای میزبانی مسابقات گوناگون به جهان معرفی کنیم.»

قطر همواره به دلیل عدم رعایت حقوق کارگران مهاجر که وظیفه ساخت ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی را برعهده داشتند متهم شده است.

این کشور تا کنون بیش از یک میلیارد دلار در برنامه‌های تبلیغاتی مختلف برای شناساندن این کشور در جامعه جهانی ورزش سرمایه‌گذاری کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هر آنچه باید در مورد خرید بلیت بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بدانید

فرمانروایی ورزشهای راکتی در قطر، از تنیس تا پدل

قطر: ترویج ورزش به‌عنوان یکی از ارکان کشور