دستور جدید طالبان: کارمندان بدون ریش اخراج خواهند شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دستورات جدید طالبان
دستورات جدید طالبان   -   کپی رایت  AP Photo

حکومت طالبان به همه کارمندان دولتی در افغانستان دستور داده‌ است تا برای ورود به ادارات ریش بگذارند و از لباس «اسلامی» استفاده کنند، در غیر این ‌صورت اخراج می‌شوند.

خبرگزاری افق افغانستان به نقل از منابع خبری خود اعلام کرده است که بر اساس دستور طالبان، کارمندان باید ریش خود را نتراشند و از لباس محلی و کلاه یا عمامه استفاده کنند، در غیر این صورت اجازه ورود نخواهند داشت.

حکومت طالبان همچنین اعلام کرده است که کارمندان باید در پنج وقت نماز بخوانند.

رویترز به نقل از منابع خبری خود از افغانستان نوشت که نمایندگان وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت طالبان روز دوشنبه ۲۸ مارس با استقرار در ورودی ادارات دولتی بر چگونگی پوشش و همچنین میزان ریش کارمندان نظارت می‌کردند.

با این حال به گزارش خبرگزاری افق، محمدصادق عاکف، سخنگوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر حکومت طالبان گفته که این خواسته در حد توصیه بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشتر حکومت طالبان از دانشجویان پسر خواسته بود تا با لباس محلی به دانشگاه‌ها بروند. این حکومت همچنین از دختران دانشجو خواسته‌ بود تا با حجاب کامل به رنگ سیاه در کلاس‌ها حاضر شوند.

هفته گذشته هم حکومت طالبان با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی افغانستان، خواستار جلوگیری از سوار شدن زنان بدون همراهی یک عضو مرد خانواده در هواپیماها شده بود.