Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طالبان استفاده از پرچم سه رنگ ملی افغانستان را ممنوع کرد

پرچم سه رنگ افغانستان که طالبان دستور حذف آن را داده است
پرچم سه رنگ افغانستان که طالبان دستور حذف آن را داده است Copyright ایمانی/ یورونیوز فارسی
Copyright ایمانی/ یورونیوز فارسی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طالبان با صدور فرمانی رسمی، استفاده از پرچم سه رنگ افغانستان را که سال‌های طولانی نماد ملی این کشور بود، ممنوع و پرچم امارات اسلامی را جایگزین آن کرد.

آگهی

طالبان با صدور فرمانی رسمی، استفاده از پرچم سه رنگ افغانستان را که سال‌های طولانی نماد ملی این کشور بود، ممنوع و پرچم امارات اسلامی را جایگزین آن کرد.

بر اساس فرمان جدید طالبان، همه سازمان‌های دولتی در داخل و خارج از افغاستان باید از پرچم سفیدرنگ امارت اسلامی که روی آن با جوهر سیاه نوشته شده است «لا اله الا الله و محمد رسول الله» استفاده کنند.

طالبان همچنین در فرمان جدید خود بر حذف پرچم سه رنگ افغانستان از رسانه‌ها و اماکن عمومی این کشور تأکید کرده است.

ساعاتی پس از صدور این فرمان، پرچم سه رنگ افغانستان از تمام لوگوهای تلویزیون ملی این کشور حذف و بجای آن از تک‌رنگ سفید استفاده شد.

بلال کریمی، معاون سخنگوی امارت اسلامی با تأیید دستور طالبان برای حذف پرچم ملی افغانستان از پروفایل صفحات رسمی فیسبوک و تویتر تلویزیون ملی این کشور که تحت کنترل طالبان فعالیت دارد، این تصمیم را حق یک سازمان دانست.

اما اسماعیل میاخیل، یکی از مسئولان سابق رادیو تلویزیون ملی افغانستان در حساب کاربری خود در توئیتر با انتقاد از این اقدام طالبان، آن‌ها را متهم کرد که به ارزش‌های ملی پایبند نیستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

طالبان پس از تسلط بر کابل در سال ۲۰۲۱، پرچم سه رنگ افغانستان را از تمام ادارات و نهادهای دولتی پایین کشیده و پرچم سفید‌رنگشان را به اهتزاز درآوردند.

با وجود این برخی فعالان سیاسی و فرهنگی در افغانستان بر این نظرند که اگر طالبان می‌خواهد پرچم خود را جایگزین پرچم ملی افغانستان کند باید نظر مردم را بپرسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حاشیه‌های یک تیم و دو پرچم؛ صالح از بالا نرفتن پرچم طالبان در مسابقه کریکت افغانستان استقبال کرد

بانک جهانی در واکنش به محدودیت تحصیل دختران اجرای ۴ پروژه را در افغانستان متوقف کرد

وزیرخارجه چین در سفری «غیرمنتظره» به کابل با مقام‌های طالبان دیدار کرد