Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واشنگتن: آماده اتخاذ تصمیم‌های سخت برای احیای برجام با وجود احتمال شکست مذاکرات هستیم

رآکتور آب سنگین اراک
رآکتور آب سنگین اراک Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد واشنگنتن برای اتخاذ تصمیم‌های سخت برای احیای توافق هسته‌ای ایران آماده است. یک مقام رسمی نزدیک به پرونده مذاکرات این تصمیم سخت، ناظر به خروج سپاه از لیست گروه‌های تروریستی است.

آگهی

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد واشنگنتن برای اتخاذ تصمیم‌های سخت برای احیای توافق هسته‌ای ایران  آماده است. یک مقام رسمی نزدیک به پرونده مذاکرات این تصمیم سخت، ناظر به خروج سپاه از لیست گروه‌های تروریستی است.

آقای پرایس شامگاه دوشنبه ۲۱ مارس از ارائه جزئیات درباره تحریم‌هایی که ایالات متحده آماده لغو آن‌ها است، خودداری کرد. وی گفت به‌رغم پیشرفت‌های جدی هفته‌های اخیر دستیابی به توافق با ایران «نه فوری و نه قطعی است.»

همزمان ژان-ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه بار دیگر بر ضرورت و فوریت احیای برجام تاکید کرد.

برخی رسانه‌های آمریکایی می‌گویند عزم واشنگتن برای دستیابی به توافق سریع با ایران به‌دلیل آشفتگی بازار نفت در پی حمله روسیه به اوکراین جدی‌تر شده است. روسیه خواستار تضمین از سوی ایالات متحده برای ادامه همکاری‌های هسته‌ای و غیرهسته‌ای با ایران، فارغ از تحریم‌های جهانی جدید علیه این کشور شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد راب مالی، مذاکره‌کننده ارشد این کشور از ده روز پیش هنوز به وین بازنگشته است. آقای پرایس دلیل توقف طولانی مذاکرات را «عادت مقام‌های ایرانی» برای تعطیلات نوروز توصیف کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران شماری از مقام‌های فعلی و سابق آمریکا را تحریم کرد

جنگ اوکراین و طولانی شدن احیای برجام؛ دولت بایدن برای لغو تحریم‌های نفتی ونزوئلا آماده می‌شود

سرنوشت توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های غربی؛ گروسی: برجام دیگر معنا ندارد