Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نازنین زاغری در نخستین کنفرانس خبری پس از بازگشت به بریتانیا: من را در ازای پول آزاد کردند

نازینین زاغری به همراه همسر و دخترش در پارلمان بریتانیا
نازینین زاغری به همراه همسر و دخترش در پارلمان بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی، روز دوشنبه در نخستین کنفرانس خبری خود پس از شش سال حبس در ایران گفت تهران او را در ازای پرداخت پول آزاد کرده است.

آگهی

نازنین زاغزی شهروند ایرانی-بریتانیایی که شش سال در ایران به اتهام جاسوسی در زندان بود و روز ۲۶ اسفند آزاد و راهی بریتانیا شده بود برای اولین بار در یک کنفرانس خبری شرکت کرد.

وی پیش از این نشست که در ساختمان مجلس عوام برگزار می شد با لیندزی هول، رئیس این مجلس دیدار و گفتگو کرد.

نازنین زاغری در این نشست گفت که جمهوری اسلامی ایران « به وعده خود عمل کرد و پس از دریافت پول من را آزاد کردند.» خانم زاغری تاکید کرد که «از همان اولین روزهای بازداشت به من گفته می شد که ما چیزی از بریتانیا می خواهیم و تا آن پول را ندهند آزادت نمی کنیم.»

این شهروند ایرانی-بریتانیایی در بخشی از نشست به خبرنگاران گفت که «درایران عدالت معنایی ندارد و رفتار با او در ایران بی رحمانه بوده است.» وی از خواست خود برای «آزادی زندانی های زیادی در ایران» گفت. خانم زاغری گفت که برخلاف سخنان همسرش از «همه وزرای خارجه بریتانیا در سال های اخیر تشکر نمی کند» و ادامه داد: « چند وزیر خارجه لازم است تا بتواند مرا به خانه ام بازگرداند؟»

نازنین زاغری در این نشست گفت که «تنها راه بقا و نجاتش در زندان دیدار ۴۰ دقیقه ای با دخترش بوده است.»

خانم زاغری با اشاره به سن دختر هشت ساله اش گفت زمانی که بازداشت و زندانی شده دخترش تنها ۲ سال داشته است. این زندانی سابق از رسانه ها بخاطر پوشش درباره روند زندانی بودنش تشکر کرد. وی ترجیح داد تا درباره جزئیات توافق بین بریتانیا و ایران وارد جزئیات نشود و گفت: « من خشمم را در همان هواپیمایی که من را بتازگی به اینجا آورد جا گذاشتم و می خواهم حفره سیاه زندگی ام را پشت سر بگذارم.» البته نازنین زاغری تاکید کرد که این اتفاق باید همان شش سال پیش می افتاد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گذرنامه بریتانیایی نازنین زاغری رتکلیف «پس داده شد»

جانسون درباره امکان پرداخت نقدی بدهی ایران برای آزادی زاغری: ارزش بررسی دارد

همسر نازنین زاغری به‌خاطر «دخترشان» به اعتصاب غذای خود پایان داد