Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

همسر نازنین زاغری به‌خاطر «دخترشان» به اعتصاب غذای خود پایان داد

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری
ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همسر نازنین زاغری که از ۲۱ روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کرده است گفت که به خاطر دخترشان اعتصاب خود را می‌شکند چرا که «گابریلا» به هر دوی آن‌ها نیاز دارد.

آگهی

همسر نازنین زاغری که از ۲۱ روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کرده است گفت که به خاطر دخترشان اعتصاب خود را می‌شکند چرا که «گابریلا» به هر دوی آن‌ها نیاز دارد.

ریچارد رتکلیف در توییتی با اشاره به صحبت کردن با همسرش گفت: «امروز به نازنین قول دادم که به اعتصاب غذا پایان دهم.» وی افزود: «گابریلا به پدر و مادر نیاز دارد.»

نوشته آقای رتکلیف با عکسی همراه بود که نشان می‌داد او به‌طور مشهودی خسته است و همچنان بیرون از وزارت خارجه بریتانیا ایستاده است جایی که او در هفته‌های اخیر از آنجا اعتراضش را هدایت کرده است.

ریچارد رتکلیف توضیح داد که عصر به بیمارستان خواهد رفت تا یک ارزیابی کامل از وضعیت سلامتی‌اش داشته باشد.

نازنین زاغری، مدیر طرح بنیاد تامسون رویترز در سال ۲۰۱۶ هنگامی که قصد خروج از ایران را داشت در فرودگاه بازداشت شد. او برای ملاقات با خانواده‌اش به این سفر رفته بود. خانم زاغری در دادگاه به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شد اما پس از گذراندن دوران محکومیت خود بار دیگر در دادگاهی که بهار گذشته برگزار شد، به دلیل شرکت در تجمع مقابل سفارت ایران در لندن در سال ۲۰۰۹ به یکسال زندان دیگر محکوم شد.

حکم بدوی او، یک ماه پیش در دادگاه تجدید نظر تایید شد و امکان دارد او برای اجرای این حکم بار دیگر به زندان فراخوانده شود. علاوه بر یک سال زندان، در حکم او یکسال ممنوع الخروجی نیز اعلام شده است.

ریچارد رتکلیف معتقد است که همسرش به‌خاطر بدهی قدیمی ۴۰۰ میلیون پوندی گروگان گرفته شده است. این بدهی مربوط به دوران قبل از انقلاب اسلامی ایران است.

آقای رتکلیف دو سال پیش هم در اعتراض به وضعیت همسرش در خارج از سفارت ایران در لندن دست به اعتصاب غذای ۱۵ روزه زده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نازنین زاغری در نخستین کنفرانس خبری پس از بازگشت به بریتانیا: من را در ازای پول آزاد کردند

تشکر فرانسه از عمان پس از آزادی لوئی آرنو؛ دست‌کم۳ شهروند دیگر فرانسه همچنان در ایران زندانی‌ هستند

حسین شنبه‌زاده، ویراستار و فعال شبکه‌های اجتماعی بازداشت شد