راست افراطی فرانسه: یک سوم پناهجویان اوکراینی، آفریقایی هستند؛ دولت:۹۷ درصد پناهجویان اوکراینی هستند

فرار پناهجویان اوکراینی از جنگ
فرار پناهجویان اوکراینی از جنگ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، راست افراطی و میانه روی این کشور ادعا می کنند که بیش از یک سوم پناهجویان اوکراینی که به فرانسه آمده اند ملیتی به جز اوکراینی دارند و اغلب از شهروندان آفریقایی هستند. آمار دولت فرانسه می گوید این ادعاها کاملا واهی هستند.

آگهی

مقامات سیاسی و شخصیت های راست میانه رو و راست افراطی و مهاجرستیز فرانسه ادعا می کنند که بیش از یک سوم پناهجویانی که در روزهای اخیر از اوکراین به فرانسه مهاجرت کرده اند، اوکراینی نیستد.

البته این ادعا با هیچ یک از آمارها مطابقت ندارد. با این حال، یکی از شخصیت های مهم راست گرایان افراطی اسلام ستیز، نیکلا ب، که در ستاد تبلیغاتی اریک زمور، نامزد راستگرای افراطی و نژادپرست حزب «فتح دوباره» تبلیغ می کند، گفت: « امروز بیش از یک سوم پناهجویانی که از اوکراین به سمت کشورهای اروپایی فرار می کنند، اوکراینی نیستند و اغلب از کشورهای آفریقایی می آیند.»

این نماینده پارلمان اروپا در سخنان خود تاکید کرد که فرانسه موظف است از تنها و تنها «پناهجویان اوکراینی به نحو احسن میزبانی کند» چرا که «تنها آنها بخشی از تمدن ما هستند.»

ماریون مارشال لوپن، یکی دیگر از هم حزبی های نیکلا ب نیز با انتشار مقاله ای در روزنامه فیگارو همین استدلال را مطرح کرد و بدون ذکر هیچ منبع موثقی نوشت که « ۳۰ درصد از آوارگانی که از اوکراین به فرانسه آمده اند ملیتی به جز اوکراینی از جمله الجزایری دارند.»

البته این گونه سخنان مهاجرستیز که به گفته کارشناسان و آمارهای دولتی منبع درستی ندارند از سوی مقامات حزب «جمهوریخواهان» راست میانه رو فرانسه نیز بیان شده است.

از جمله توسط داوید لیزنار، شهردار «کن» که در صفحه توییتر خود نوشت: « اغلب پناهجویانی که از طریق مرز لهستان وارد اروپا می شوند را غیراوکراینی ها تشکیل می دهند.»

وزارت کشور فرانسه روز جمعه در تازه ترین گزارش خود تاکید کرد که « ده هزار و هفت پناهجو از ۲۵ فوریه از اوکراین راهی فرانسه شده اند که ۹۷۶۱ نفر، یعنی بیش از ۹۷ درصد، ملیت اوکراینی دارند.»

سازمان ملل می گوید در بحبوحه جنگ اوکراین، تاکنون بیش از دو میلیون و پانصد هزار نفر این کشور را به مقصد دیگر کشورهای اروپایی ترک کرده اند. دولت فرانسه انتظار دارد میزبان بیش از ۵۰ تا ۱۰۰ هزار پناهجوی اوکراینی در هفته های آینده باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اروپا متهم به رفتار دوگانه با پناهجویان؛ اتحادیه اروپا اتهامات را رد کرد

سرگردانی پناهجویان اوکراینی در مرز بریتانیا؛ پاریس خواستار انعطاف لندن شد

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند