Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپا متهم به رفتار دوگانه با پناهجویان؛ اتحادیه اروپا اتهامات را رد کرد

کودکان اوکراینی در حال بازی در یک مرکز استقرار پناهجویان در ورشوی لهستان
کودکان اوکراینی در حال بازی در یک مرکز استقرار پناهجویان در ورشوی لهستان Copyright Czarek Sokolowski/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Czarek Sokolowski/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارگاریتیس اسکیناس، معاون کمیسیون و کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا با رد انتقادات می گوید رفتار اروپا با پناهجویان اوکراینی تفاوتی با همتایان سوری در سال ۲۰۱۵ ندارد.

آگهی

در بحبوحه جنگ اوکراین، اروپا به‌گونه‌ای کم سابقه درهایش را بروی پناهجویان اوکراینی بازکرده است.

اروپا با پوشش گسترده رسانه‌ای و ابتکارهای مختلف موسسات کاریابی و اداره های مهاجرت، نشان داد برخلاف سال ۲۰۱۵ نه تنها ورود پناهجویان را «یک تنش و بحران» نمی‌خواند بلکه آماده خوش آمدگویی به میلیون ها پناهجوی اوکراینی است.

جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۵ در سراسر این کشور گسترش یافت و عامل مهاجرت و آوارگی میلیون‌ها سوری به اروپا شد. از سوی دیگر همزمان با افزایش قدرت گروه داعش در عراق بسیاری از شهروندان این کشور تلاش کردند به اروپا مهاجرت کنند.

با این حال بسیاری از این پناهجویان و مهاجران سوری و عراقی و افغان در هفت سال اخیر همچنان در اروپا آواره و بدون سند هویتی هستند. به همین دلیل بسیاری، اتحادیه اروپا را به داشتن «رفتارهای دوگانه»‌ در قبال پناهجویان محکوم می‌کنند.

مارگاریتیس اسکیناس، معاون کمیسیون اروپا و کمیسر مهاجرت این اتهامات را رد می کند و می گوید که اتحادیه اروپا به پناهندگانی که از جنگ سوریه گریخته‌اند، کمک‌های مشابهی را ارائه کرده است. وی که در سفری با پناهجویان سوری در ترکیه دیدار می کرد در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر استانداردهای دوگانه و یک بام و دوهوای این اتحادیه گفت: «اتحادیه اروپا دقیقا همان رفتار با پناهجویان سوری را کرد که امروز با پناهجویان اوکراینی دارد.»

مارگاریتیس اسکیناس یکی از اعضای حزب دموکرات از راستگرایان یونانی است که در این کشور در چندسال اخیر متهم به رفتارهای غیرانسانی با پناهجویانی که غالبا از خاورمیان به یونان می آیند،‌ شده‌اند. آقای اسکیناس که در دوره گذشته کمیسیون، سخنگوی این نهاد بود همچنین در پاسخ به خبرنگاران گفت که «اوکراین هم مرز با اتحادیه اروپا است و شاید دلیل اصلی میزبانی ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا از پناهجویان اوکراینی چنین استدلالی باشد.»

گفته می شود تاکنون نزدیک به ۳ میلیون اوکراینی به کشورهای اروپایی مهاجرت کرده‌اند. در اوج بحران پناهجویان در سال ۲۰۱۵، نزدیک به یک میلیون پناهجوی سوری و افغان و عراقی در فرار از جنگ و گرسنگی به اروپا آمدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راست افراطی فرانسه: یک سوم پناهجویان اوکراینی، آفریقایی هستند؛ دولت:۹۷ درصد پناهجویان اوکراینی هستند

شمار پناهجویان جنگ اوکراین از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر فراتر رفت

بلندگوی تبلیغاتی کرملین وعده الحاق کی‌یف و پایتخت‌های ۲ کشور عضو ناتو را به سرزمین روسیه داد