جوکوویچ به هتل بازداشتگاه مهاجرت ملبورن منتقل شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جوکوویچ به هتل بازداشتگاه مهاجرت ملبورن منتقل شد
Copyright  AP Photo/Mark Baker

نوواک جوکوویچ، مرد اول تنیس جهان پس از لغو ویزا از سوی وزیر مهاجرت استرالیا و با وجود درخواست تجدید نظر، به هتل بازداشتگاه مهاجران غیرقانونی در ملبورن منتقل شد.

الکس هاوک، وزیر مهاجرت استرالیا بعد از ظهر جمعه با انتشار بیانیه اعلام کرد تصمیم به لغو ویزای نواک جوکوویچ براساس ملاحضات بهداشتی و نظم عمومی گرفته شده است. آقای هاوک گفت به محافظت از مرزهای استرالیا به‌ویژه در شرایط شیوع جهانی کووید، به‌شدت پایبند است.

تیم حقوقی آقای جوکوویچ در دادگاه، استدلال وزیر مهاجرت استرالیا مبنی بر احتمال تشدید و تقویت مخالفان واکسیناسیون کرونا در صورت ادامه حضور وی در این کشور را رد کرد. حکم دادگاه درباره این اعتراض روز یکشنبه صادر خواهد شد.

از زمان ورود جوکوویچ به استرالیا برای شرکت در رقابت‌های تنیس آزاد فصل، این دومین بار است که ویزای وی به دلیل نقض محدودیت‌های کرونایی، لغو می‌شود. پیش از این اداره مهاجرت استرالیا ویزای نواک جوکیچ را روز ششم ژانویه و اندک زمانی پس از ورود وی به این کشور، به‌علت نداشتن مدرک مناسب برای واکسیناسیون کووید لغو کرده بود. مرد اول تنیس جهان با اعتراض به این تصمیم در یک دادگاه اداری، موفق به لغو آن شده بود.

رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا از روز دوشنبه آغاز می‌شود و نام جوکوویچ همچنان در لیست حاضران قرار دارد. اگر او بتواند بار دیگر در این مسابقات پیروز شود، این دهمین مرتبه خواهد بود که تنیس‌باز ۳۶ ساله جام این گرانداسلم بزرگ را از آن خود خواهد کرد.

دعوای جوکوویچ با دولت استرالیا به عرصه سیاسی هم کشیده شده است. الکساندر ووچیچ، رئیس جمهوری صربستان جمعه شب برای دومین بار با انتقاد تند از استرالیا، دولت این کشور را به بدرفتاری با تبعه خود متهم کرد.