Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نواک جوکوویچ منتظر رای دادگاه؛ وکلای تنیسور صرب تست مثبت کرونا رو کردند

هواداران جوکوویچ مقابل محل اقامت وی در هتل پارک ملبورن
هواداران جوکوویچ مقابل محل اقامت وی در هتل پارک ملبورن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رناتا ووراکووا، تنیس‌باز زن اهل جمهوری چک که همانند نواک جوکوویچ به دلیل نداشتن مدارک لازم بهداشتی هنگام ورود به فرودگاه ملبورن در قرینطینه قرار گرفته بود خاک استرالیا را ترک کرد.

آگهی

مرد شماره یک تنیس جهان که به دلیل به همراه نداشتن گواهی واکسیناسیون کرونا در آستانه اخراج از خاک استرالیا قرار گرفته کم‌تر از یک ماه پیش به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده بود.

این مطلب را وکلای نواک جوکوویچ پس از آنکه ویزای وی توسط مقامات استرالیا باطل شد اعلام کردند تا بدین ترتیب امتناع وی از واکسینه شدن علیه بیماری کووید را موجه جلوه دهند.

تنیس باز صرب که تاکنون ۹ بار در مسابقات اوپن استرالیا به مقام قهرمانی دست یافته پیش از رای نهاییِ مقامات قضایی استرالیا به درخواست اعتراض وی که قرار است روز دوشنبه صادر شود همچنان در هتل پارک ملبورن در قرنطینه قرار گرفته است.

وی روز شنبه با استناد به آنچه وکلای وی نیز بر آن تاکید داشتند یادآور شد که ماه دسامبر به بیماری کووید مبتلا شده و تا پیش از سفر به استرالیا از زدن واکسن کرونا معاف بوده است.

وکلای تنیس‌باز صرب تاریخ نخستین آزمایش مثبت کرونای وی را شانزدهم دسامبر عنوان کرده و یادآور شده‌اند که مدارک مربرط به بیماری جوکوویچ را در اختیار دادگاه فدرال استرالیا برای تصمیم گیری قرار داده‌‌‌اند.

نواک جوکوویچ که از شرایط اقامت خود در هتلی که گفته می‌شود شماری از پناهجویان نیز در آن نگهداری می‌شوند راضی نیست درخواست خروج از این مکان را کرده است.

وی خواستار اقامت در آپارتمانی شده که از پیش برای شرکت در این تورنمنت اجاره کرده بود تا از این طریق بتواند آزادانه در تمرین‌های آماده‌سازی پیش از مسابقات شرکت کند.

جوکوویچ اوایل هفته عکسی از خود در یک فرودگاه منتشر کرد و از عزیمتش به استرالیا خبر داد؛ وی در توضیح پیام خود آورده بود که معافیت پزشکی برای واکسینه نشدن دریافت کرده و مسئولان مسابقات مدارک وی را تایید کرده‌اند.

نواک جوکوویچ تا کنون بیست بار در رقابت‌های گرند اسلم تنیس به مقام قهرمانی دست یافته و در صورت دریافت اجازه حضور در مسابقات اوپن استرالیا و کسب عنوان قهرمانی در این تورنمنت با ثبت بیست و یکمین عنوان گرند اسلم به بزرگترین بازیکن تاریخ تنیس جهان از این حیث تبدیل خواهد شد.

تنیس باز زن چک به دلایل مشابه استرالیا را ترک کرد

رناتا ووراکووا، تنیس‌باز زن اهل جمهوری چک که همانند نواک جوکوویچ به دلیل نداشتن مدارک لازم بهداشتی هنگام ورود به فرودگاه ملبورن در قرینطینه قرار گرفته بود خاک استرالیا را ترک کرد.

ووراکووا ۳۸ ساله یک هفته پیش از برپایی مسابقات اوپن استرالیا به دلیل نداشتن مدارک واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ از ورود به این کشور منع شده بود.

مقامات دولت فدرال استرالیا اعلام کرده‌اند که تمایزی برای هیچیک از مسافران ورودی به این کشور قائل نیستند و بر اساس قوانین استرالیا افرادی که مدارک بهداشتی لازم را نداشته باشند را از این کشور اخراج خواهند کرد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوریس بکر، ستاره سابق تنیس به دو سال و نیم زندان محکوم شد

جوکوویچ به هتل بازداشتگاه مهاجرت ملبورن منتقل شد

تایید معافیت پزشکی جنجال برانگیز جوکوویچ؛ قهرمان صرب بدون واکسن در اوپن استرالیا حاضر می‌شود