تایید معافیت پزشکی جنجال برانگیز جوکوویچ؛ قهرمان صرب بدون واکسن در اوپن استرالیا حاضر می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوزفارسی
نواک جوکوویچ
نواک جوکوویچ   -  Copyright  Bernat Armangue/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

نواک جوکوویچ به گمانه زنی ها در مورد حضور خود در «اوپن استرالیا» پایان داد و سه شنبه اعلام کرد که پس از دریافت «معافیت پزشکی» بدلیل عدم واکسیناسیون کووید-۱۹، در اولین گراند اسلم فصل جدید تنیس شرکت خواهد کرد.

مرد شماره یک تنیس جهان و مدافع عنوان قهرمانی، در سه ماه گذشته از افشای وضعیت واکسیناسیون کووید-۱۹ به مسئولان برگزاری این گراند اسم خودداری کرده بود. یکی از مهمترین شروط سفر به استرالیا و شرکت در این مسابقات واکسیناسیون کووید-۱۹ است و تنیس باز صربستانی پیش از این اعلام کرده بود که احتمالا از شرکت در این رقابت ها خودداری خواهد کرد.

اعلام معافیت پزشکی عدم دریافت واکسن کووید-۱۹ با واکنش های مختلفی در شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

موضع نواک جوکوویچ در قبال واکسیناسیون کووید-۱۹ در یک سال گذشته نامشخص بوده است. برخی او را از حامیان گروه‌های ضدواکسیناسیون می‌دانند اما اطلاعات دقیقی در این باره در دست نیست. تنها نکته مشخص در این باره عدم دریافت واکسن کووید از سوی مرد شماره یک تنیس جهان است.

بی تردید عدم حضور جوکوویچ در رقابتهای اوپن استرالیا ضررهای اقتصادی زیادی را به برگزارکنندگان تحمیل می کرد. مسئولان برگزاری این رقابت‌ها می گویند که معافیت پزشکی نواک جوکوویچ مورد تایید انجمن پزشکی ایالت ویکتوریا قرارگرفته است.

شهر ملبورن، پایتخت این ایالت، محل برگزاری رقابت های تنیس آزاد استرالیا است.

این مسابقات از ۱۷ ژانویه آغاز می شود و ۳۰ ژانویه پایان می یابد.

نواک جوکوویچ پیش از این مخالفت خود با «واکسیناسیون اجباری» تنیس بازان برای شرکت در مسابقات را علنی کرده بود. تنیس باز صرب در حال حاضر در ماربیای اسپانیا در حال آماده سازی خود برای مسابقات تنیس استرالیا است.

مقامات برگزاری اوپن استرالیا هنوز به درخواست رسانه ها مبنی بر روند پذیرش معافیت پزشکی نواک جوکوویچ پاسخ نداده اند.

جوکوویچ در سه سال اخیر فاتح اوپن استرالیا شده و در مجموع ۹ بار جام قهرمانی را دریافت کرده است.