Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

امیدها به اومیکرون؛ کاهش خطر بستری شدن و احتمال پایان همه‌گیری

شیوع کرونا در نروژ
شیوع کرونا در نروژ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر بهداشت سوئیس روز چهارشنبه گفت که سویه اومیکرون می‌تواند «شروعی برای پایان همه‌گیری» ویروس کرونا باشد.

آگهی

مسئولان بهداشتی نروژ می‌گویند که خطر بستری شدن پس از ابتلا به سویه اومیکرون از ویروس کرونا ۶۹ درصد کمتر از از سویه دلتا است.

انستیتوی بهداشت عمومی نروژ روز چهارشنبه در گزارش هفتگی خود آورده است: «بررسی اولیه داده‌ها در نروژ نشان می‌دهد که خطر بستری شدن به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ به عنوان عامل اصلی در میان مبتلایان به اومیکرون ۶۹ درصد کمتر از سویه دلتا است.»

سویه اومیکرون اکنون در نروژ به گونه غالب از کرونا تبدیل شده و حدود ۹۰ درصد از موارد ابتلا به این ویروس ناشی از ابتلا به اومیکرون است.

شاید در آستانه نقطه عطفی تعیین کننده باشیم که با رسیدن سطح ایمنی جمعیت به سطوح بالا به معنای گذار از مرحله همه‌گیری به مرحله بومی شدن بیماری باشد.
الن برسه
وزیر بهداشت سوئیس

در گزارش انستیتوی بهداشت عمومی نروژ آمده است که سویه اومیکرون به شکل چشمگیری از نظر احتمال بروز نوع حاد بیماری کووید-۱۹ حداقل برای افراد واکسینه‌شده خطر کمتری از سویه دلتا دارد.

مقامات بهداشتی نروژ با این حال احتمال می‌دهند که طی ماه‌های ژانویه تا مارس «صدها هزار» نفر در این کشور به سویه اومیکرون مبتلا شوند. جمعیت نروژ پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اومیکرون «شروعی برای پایان همه‌گیری» است؟

از سوی دیگر الن برسه، وزیر بهداشت سوئیس روز چهارشنبه گفت که سویه اومیکرون می‌تواند «شروعی برای پایان همه‌گیری» ویروس کرونا باشد. وی گفت: «شاید در آستانه نقطه عطفی تعیین کننده باشیم که با رسیدن سطح ایمنی جمعیت به سطوح بالا به معنای گذار از مرحله همه‌گیری به مرحله بومی شدن بیماری باشد.»

وزیر بهداشت سوئیس گفت: «اومیکرون شاید شروعی برای پایان این همه‌گیری باشد، کسی چه می‌داند!»

سخنان خوش‌بینانه وزیر بهداشت سوئیس درباره همه‌گیری کووید-۱۹ در حالی بیان می‌شود که تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه هشدار داد که هرچند سویه اومیکرون منجر به علائم خفیف‌تری در مبتلایان می‌شود اما همچنان «ویروس خطرناکی» است.

وی افزود که سویه اومیکرون به طور خاص برای افرادی که در برابر کووید-۱۹ واکسینه نشده‌اند خطرناک است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی از شیوع زیرسویه «اومیکرون پنهانکار» در دانمارک و بریتانیا

سازمان جهانی بهداشت: تا دو ماه دیگر اومیکرون نیمی از شهروندان اروپایی را آلوده می‌کند

نروژ،اسپانیا،ایرلند کشور فلسطین را به رسمیت شناختند؛ لهستان حمایت کرد؛ فرانسه:شرایط هنوز فراهم نیست