Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اجباری شدن «گواهی واکسیناسیون» در فرانسه؛ مجلس ملی گام اول را برداشت

French National Assembly in Paris
French National Assembly in Paris Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با قانونی شدن این لایحه، تدابیر مد نظر دولت از نیمه ژانویه اجرایی و «گواهی واکسیناسیون» در سراسر این کشور جایگزین «گواهی سلامت» خواهد شد.

آگهی

قانونگذاران فرانسه در مجلس ملی این کشور سرانجام روز پنج‌شنبه و پس از سه روز بحث مفصل، لایحه دولت برای اجباری شدن «گواهی واکسیناسیون» را تایید کردند.

این لایحه که شامل مجموعه تدابیری عمدتا الزام‌آور برای مهار همه‌گیری ویروس کرونا است، در حالی به تایید رسیده که فرانسه بار دیگر رکورد جدیدی را در تعداد موارد روزانه ابتلا به ویروس کرونا و سویه‌های آن ثبت کرده است.

قانونگذاران بامداد پنج‌شنبه با ۲۱۴ رای موافق در مقابل ۹۳ رای مخالف، این لایحه را تصویب کردند و آن را برای بررسی بیشتر و رای‌گیری نهایی به سنا فرستادند.

با قانونی شدن این لایحه، تدابیر مد نظر دولت از نیمه ژانویه اجرایی و «گواهی واکسیناسیون» در سراسر این کشور جایگزین «گواهی سلامت» کنونی خواهد شد. به این ترتیب از آن تاریخ تنها «گواهی واکسیناسیون» برای دسترسی به رستوران‌ها، بارها و دیگر مکان‌های عمومی قابل قبول است و گواهی واکسیناسیون نیز تنها برای افرادی صادر می‌شود که بطور کامل در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده باشند.

حزب حاکم «جمهوری به‌پیش» در فرانسه اصرار دارد که اجرای این تدابیر، برای نجات جان افراد ضروری است و امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد هدفش از تصویب این لایحه، تحت فشار گذاشتن کسانی است که در مقابل واکسیناسیون مقاومت می‌کنند.

لایحه پیشنهادی دولت در حالی به تایید مجلس ملی رسیده که انتقادات زیادی به آن، هم از سوی راست افراطی و هم چپ افراطی فرانسه وارد شده است که معتقدند با اجرای مفاد این لایحه، آزادی‌های فردی محدود خواهد شد.

بحث‌های چهارشنبه‌شب مجلس ملی فرانسه بیشتر روی تدابیر پیشنهادی دولت برای مقابله با کلاهبرداری‌ها در واکسیناسیون متمرکز بود؛ از جمله دادن اجازه به صاحبان بارها و رستوران‌ها تا از مشتریان خود مدرک هویتی معتبری برای اطمینان از صحت «گواهی واکسیناسیون» بخواهند.

در صورت قانونی شدن این لایحه، از ۱۵ ماه ژانویه داشتن «گواهی واکسیناسیون» برای همه افراد ۱۶ سال به بالا در فرانسه اجباری می‌شود.

مقاومت شماری از فرانسوی‌ها در مقابل واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در حالی ادامه دارد که این کشور در روز چهارشنبه، برای اولین‌بار رکورد بیش از ۳۳۲ هزار مورد جدید ابتلای روزانه به ویروس کرونا را به ثبت رساند.

بنا بر اعلام دولت، حدود ۵ میلیون نفر هنوز در فرانسه واکسینه نشده‌اند که ۲۰ درصد از آنها نیز در معرض خطر بالای ابتلا قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورود «کاروان آزادی» به پاریس؛ پلیس به مخالفان واکسن گاز اشک‌آور شلیک کرد

اعتصاب معلمان فرانسه در اعتراض به سیاست‌های ضدکرونایی دولت

مخالفان واکسیناسیون اجباری در فرانسه خطاب به ماکرون: «ما هم حالت را می‌گیریم!»