Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ائتلاف بین‌المللی در عراق: حمله دو پهپاد انتحاری به نیروهای آمریکایی در پايگاه عين‌الاسد دفع شد

دو حمله پهپادی به پایگاه عین الاسد دفع شد
دو حمله پهپادی به پایگاه عین الاسد دفع شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

يك مقام ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق از دفع حمله دو پهپاد انتحاری به پايگاه عين‌الاسد، محل استقرار بخشی از نیروهای آمریکایی در این کشور خبر داد.

آگهی

يك مقام ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق از دفع حمله دو پهپاد انتحاری به پايگاه عين‌الاسد، محل استقرار بخشی از نیروهای آمریکایی در این کشور خبر داد.

این مقام ائتلاف به خبرگزاری فرانسه گفت که حمله این دو پهپاد بمب‌گذاری شده بامداد روز سه‌شنبه ۴ ژانویه رخ داد اما سيستم دفاع موشكى آمريكا آن‌ها را سرنگون کرد.

این مقام ائتلاف در عراق در ادامه گفت که به هیچ کدام از نیروهای مستقر در پایگاه عین‌الاسد آسیبی وارد نشده است.

حمله پهپادی به محل استقرار نیروهای ائتلاف ضد داعش به رهبری واشنگتن در عراق، دومين عمليات ناموفق از این دست حمله‌ها عليه نيروهاى آمريكایی در دومين سالگرد كشته شدن قاسم سليمانى به دست نیروهای نظامی آمریکاست.

پهپادهای آمریکایی در سوم ژانویه ۲۰۲۰ به دستور مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا خودروی حامل قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و ابو مهدی مهندس، فرمانده ارشد نیروهای حشد شعبی عراق را در فرودگاه بین‌المللی بغداد مورد حمله قرار دادند.

برخی منابع خبری روز دوشنبه اعلام کردند که ارتش آمریکا دو حمله پهپادی انتحاری به فرودگاه بین‌المللی بغداد را دفع کرده‌اند.

در ماه‌های گذشته ده‌ها حمله موشکی یا پهپادی علیه نیروهای آمریکایی یا مراکز وابسته به این کشور در عراق ثبت شده است. آمریکا همواره گروه‌های عراقی وابسته به ایران را عامل این حمله‌ها دانسته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این مقام ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق همچنین گفت که نیروهای ائتلاف در عراق حضور حداقلی خود را در این کشور حفظ خواهند کرد. بغداد در ۹ دسامبر از «پایان ماموریت رزمی» نظامیان ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا در عراق خبر داده بود.

در هر حال این مقام ائتلاف با اشاره به پایان ماموریت نظامی این ائتلاف در عراق، گفت که این نیروها حق دفاع از خود را دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجتمع گازی شمال عراق برای سومین بار هدف حمله راکتی قرار گرفت

حمله به منطقه سبز بغداد و دو کاروان نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا در عراق

از سرگیری حملات شبه‌نظامیان عراق به نیروهای ائتلاف آمریکایی؛ پنج راکت به سوریه شلیک شد