ائتلاف بین‌المللی در عراق: حمله دو پهپاد انتحاری به نیروهای آمریکایی در پايگاه عين‌الاسد دفع شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دو حمله پهپادی به پایگاه عین الاسد دفع شد
دو حمله پهپادی به پایگاه عین الاسد دفع شد   -   کپی رایت  AP Photo

يك مقام ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق از دفع حمله دو پهپاد انتحاری به پايگاه عين‌الاسد، محل استقرار بخشی از نیروهای آمریکایی در این کشور خبر داد.

این مقام ائتلاف به خبرگزاری فرانسه گفت که حمله این دو پهپاد بمب‌گذاری شده بامداد روز سه‌شنبه ۴ ژانویه رخ داد اما سيستم دفاع موشكى آمريكا آن‌ها را سرنگون کرد.

این مقام ائتلاف در عراق در ادامه گفت که به هیچ کدام از نیروهای مستقر در پایگاه عین‌الاسد آسیبی وارد نشده است.

حمله پهپادی به محل استقرار نیروهای ائتلاف ضد داعش به رهبری واشنگتن در عراق، دومين عمليات ناموفق از این دست حمله‌ها عليه نيروهاى آمريكایی در دومين سالگرد كشته شدن قاسم سليمانى به دست نیروهای نظامی آمریکاست.

پهپادهای آمریکایی در سوم ژانویه ۲۰۲۰ به دستور مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا خودروی حامل قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و ابو مهدی مهندس، فرمانده ارشد نیروهای حشد شعبی عراق را در فرودگاه بین‌المللی بغداد مورد حمله قرار دادند.

برخی منابع خبری روز دوشنبه اعلام کردند که ارتش آمریکا دو حمله پهپادی انتحاری به فرودگاه بین‌المللی بغداد را دفع کرده‌اند.

در ماه‌های گذشته ده‌ها حمله موشکی یا پهپادی علیه نیروهای آمریکایی یا مراکز وابسته به این کشور در عراق ثبت شده است. آمریکا همواره گروه‌های عراقی وابسته به ایران را عامل این حمله‌ها دانسته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این مقام ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق همچنین گفت که نیروهای ائتلاف در عراق حضور حداقلی خود را در این کشور حفظ خواهند کرد. بغداد در ۹ دسامبر از «پایان ماموریت رزمی» نظامیان ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا در عراق خبر داده بود.

در هر حال این مقام ائتلاف با اشاره به پایان ماموریت نظامی این ائتلاف در عراق، گفت که این نیروها حق دفاع از خود را دارند.