Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترکیه: دیپلمات آمریکایی را به اتهام فروش گذرنامه جعلی بازداشت کردیم

فرودگاه استانبول ترکیه
فرودگاه استانبول ترکیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس فرودگاه به یک مسافر سوری که از استانبول قصد پرواز به آلمان را داشت شک کرد و در بازپرسی از وی و کنترل دوربین های امنیتی مشخص شد که دیپلمات آمریکایی پاسپورت را به او داده و این دو فرد لباس هایشان را با هم عوض کرده اند. در بازرسی بدنی از دیپلمات آمریکایی پاکتی حاوی ده هزار دلار کشف و ضبط شد

آگهی

ترکیه می گوید یک دیپلمات آمریکایی را به اتهام تهیه و فروش پاسپورت جعلی بازداشت کرده است. به گزارش خبرگزاری دولتی ترکیه این دیپلمات در کنسولگری آمریکا در لبنان مشغول بوده و از قرار معلوم به اتباع سوریه پاسپورت جعلی می داده است.

این دیپلمات که خبرگزاری آناتولی از او با نام اختصای دی. جی. کی یاد کرده ۱۱ نوامبر در فرودگاه استانبول بازجویی و سپس بطور رسمی به ظن فروش پاسپورت جعلی به اتباع سوریه دستگیر شده است. گفته می شود وی این گذرنامه ها را در ازای ۱۰ هزار دلار به شهروندان سوریه می فروخته است.

پلیس فرودگاه به یک مسافر سوری که با نام دی جی کی از استانبول قصد پرواز با آلمان را داشت شک کرد و در بازپرسی از وی و کنترل دوربین های امنیتی مشخص شد که دیپلمات آمریکایی پاسپورت را به او داده و این دو فرد لباس هایشان را با هم عوض کرده اند. در بازرسی بدنی از دیپلمات آمریکایی پاکتی حاوی ده هزار دلار وجه نقد هم کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی دیپلمات آمریکایی به بازداشتگاه منتقل شده ولی مسافر سوری از آزادی مشروط بهره مند شده تا بتواند علیه این دیپلمات به خاطر فروش اسناد جعلی اقامه دعوی کند.

سفارت های آمریکا در آنکارا و بیروت تا این لحظه از اظهارنظر درباره این خبر خودداری کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه به کجا می‌رود؟ اعلام وضعیت فوق‌العاده یا برگزاری انتخابات زودهنگام؟

دستگیری چهار نفر توسط سرویس‌های اطلاعاتی دانمارک به دلیل جاسوسی

دستگیری نظامیان سابق آلمان که درصدد تشکیل گروه تکاوری برای جنگ یمن بودند