دستگیری چهار نفر توسط سرویس‌های اطلاعاتی دانمارک به دلیل جاسوسی

canva.com
canva.com Copyright  Photo
Copyright  Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هویت این افراد هنوز فاش نشده و در بیانیه پلیس تنها آمده است که آنها «کارمندان فعلی و پیشین دو سرویس اطلاعاتی شامل سرویس اطلاعات پلیس دانمارک و سرویس اطلاعات نظامی هستند».

آگهی

مقامات دانمارک روز پنج‌شنبه اعلام کردند که سرویس‌های اطلاعاتی این کشور چهار نفر را به دلیل «درز» اسناد محرمانه دستگیر کرده‌اند.

در بیانیه پلیس آمده گفت: «آنها با افشای بدون مجوز اطلاعات بسیار محرمانه از سرویس‌های اطلاعاتی، متهم به نقض بند ۱۰۹ قانون جزای این کشور هستند.»

این افراد در صورت محکومیت با مجازات ۱۲ سال زندان روبرو خواهند شد.

هویت این افراد هنوز فاش نشده و در این بیانیه تنها آمده است که آنها «کارمندان فعلی و پیشین دو سرویس اطلاعاتی شامل سرویس اطلاعات پلیس دانمارک و سرویس اطلاعات نظامی هستند».

این دستگیری‌ها روز چهارشنبه با همکاری پلیس دانمارک صورت گرفته و در جریان آن مکان‌های مختلفی جستجو شده است.

به گفته سرویس اطلاعات پلیس دانمارک، تحقیقات درباره این افراد همچنان ادامه دارد و بر این اساس در حال حاضر اطلاعات بیشتری منتشر نخواهد شد.

پلیس همچنین از توضیح درباره محتوای اطلاعات درز کرده و دریافت کنندگان غیرقانونی آنها نیز خودداری کرد. دانمارک پیش از این به دلیل همکاری با ایالات متحده برای جاسوسی از رهبران اروپایی هدف انتقادات بین‌المللی قرار گرفته بود.

رسانه‌های فرانسوی در اواسط سال جاری میلادی در گزارش‌های خود ضمن اشاره به کمک جاسوسان دانمارکی به آژانس امنیت ملی ایالات متحده برای جمع‌‌آوری اطلاعات از رهبران اروپایی، به این موضوع اشاره کردند که فعالیت ماموران دانمارک در شنود و جمع‌آوری این دست اطلاعات به نفع سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا امر تازه ای نیست و این کشور اسکاندیناوی مدت‌ها است نقشی اساسی در این زمینه ایفا می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه: دیپلمات آمریکایی را به اتهام فروش گذرنامه جعلی بازداشت کردیم

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟