Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دستگیری نظامیان سابق آلمان که درصدد تشکیل گروه تکاوری برای جنگ یمن بودند

پلیس آلمان حین عملیات دستگیری
پلیس آلمان حین عملیات دستگیری Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از این دو مظنون مسئول استخدام «مزدور حرفه ای» بوده و ظاهرا تاکنون با هفت نفر در این ارتباط تماس گرفته بوده است. وی به هر یک از آنها حقوقی ماهیانه بالغ بر ۴۰ هزار یورو پیشنهاد داده بوده است.

آگهی

مقامات قضایی آلمان روز چهارشنبه ۲۰ اکتبر از بازداشت دو نظامی پیشین این کشور به ظن تلاش برای تشکیل «یک گروه تروریستی» خبر دادند.

طبق بیانیه دادگاه فدرال کارلسروهه، این دو مرد مظنون با سابقه عضویت در بوندس وٍهر(نیروهای دفاعی فدرال آلمان) قصد داشته‌اند از طریق ایجاد یک گروه «تکاوری شبه نظامی» در جنگ داخلی یمن مداخله کنند.

این گروه تکاوری قرار بوده است که یک واحد شبه نظامی متشکل از ۱۰۰ تا ۱۵۰ پلیس یا کهنه سربازان آلمان باشد. مظنونان این پرونده اقدامات ابتدایی را برای عملی کردن طرح خود انجام داده بودند.

این دو مظنون هدف خود را کمک به برقراری صلح و وادار کردن نیروهای دولتی و شورشیان حوثی به مذاکره عنوان کرده‌اند. یکی از این دو مظنون که خبرگزاری فرانسه از او با عنوان هاشم. آ یاد کرده طی زمانی طولانی تلاش داشته از طریق تماس با مقامات سعودی، هزینه‌های این طرح را تامین کند.

دادگاه فدرال کارلسروهه در بیانیه خود تاکید کرده که این فرد از راه‌های گوناگون تلاش کرده بود با ایجاد یک کانال ارتباطی با مقامات دولت عربستان سعودی به این منظور از آنها قرار ملاقات بگیرد.

با این حال این تلاشها با توجه به اینکه واکنش مثبت مقامات دولت سعودی را به همراه نداشته است، ره به جایی نبرده است. این دو فرد مظنون علاوه بر مداخله در یمن قصد داشته‌اند تا خدمات نظامی خود را در قالب یک «شرکت نظامی خصوصی» در دیگر نقاط درگیر دنیا نیز ارائه دهند.

یکی از این دو مظنون مسئول استخدام «مزدور حرفه ای» بوده و ظاهرا تاکنون با هفت نفر در این ارتباط تماس گرفته بوده است. وی به هر یک از آنها حقوقی ماهیانه بالغ بر ۴۰ هزار یورو پیشنهاد داده بوده است.

طبق بیانیه دادگاه کارلسروهه این افراد با آگاهی از اینکه مداخله آنها در یمن بدون شک به کشته و زخمی شدن افراد غیرنظامی در جریان عملیات می انجامد، قصد تشکیل این گروه را داشته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پادشاه عربستان از ایران خواست به «رفتارهای منفی» در منطقه پایان دهد

ترکیه: دیپلمات آمریکایی را به اتهام فروش گذرنامه جعلی بازداشت کردیم

پلیس آلمان صدها نفر را پس از دستیابی به داده‌های رمزگذاری شده انکروچت دستگیر کرد