Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پاپ فرانسیس از اروپایی‌ها خواست تا در قلب‌های خود را به روی مهاجران بگشایند

تأکید پاپ فرانسیس بر مسئولیت اروپا در برابر مهاجران
تأکید پاپ فرانسیس بر مسئولیت اروپا در برابر مهاجران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در واپسین روزهای سال ۲۰۲۱ از همه کشورهای اروپایی خواست که مسئولیت مشترک خود را در پذیرش مهاجران و کمک به آن‌ها بپذیرند.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در واپسین روزهای سال ۲۰۲۱ از همه کشورهای اروپایی خواست که مسئولیت مشترک خود را در پذیرش مهاجران و کمک به آن‌ها بپذیرند.

او امروز چهارشنبه ۲۲ دسامبر در سخنرانی هفتگی خود به کشورهای اروپایی توصیه کرد که «درب قلب‌های» خود را به روی مهاجران گشوده و با آغوش باز پذیرای آن‌ها باشند.

پاپ فرانسیس که دفاع از مهاجران و پناهجویان را محور اصلی فعالیت‌های خود قرار داده است، گفت که در سفرش به قبرس و یونان در اوایل ماه دسامبر توانسته «انسانیت زخم‌خورده‌» مهاجران را درک کند.

او در ادامه گفت که در سفرش به قبرس و یونان همچنین متوجه این موضوع شده است که تنها چند کشور اروپایی با پیامدهای پدیده‌ بحران مهاجرت منطقه مدیترانه درگیر هستند.

از همین رو پاپ فرانسیس با تأکید بر این نکته که «بحران مهاجرت، یک مشکل بشریت است»، گفت که هیچ کشوری نمی‌تواند از مسئولیت خود در برابر مهاجران شانه خالی کند.

پیشتر کشورهای خط مقدم مهاجرتی مانند قبرس، ایتالیا، یونان و مالت از دیگر کشورها خواسته بودند تا بخشی از مسئولیت مهاجرانی که از شمال آفریقا و از طریق دریای مدیترانه به این سرزمین‌ها وارد می‌شوند را به عهده گیرند.

لوسیانا لامورگز، وزیر کشور ایتالیا پس از نجات ۸۰۰ مهاجر در دریای مدیترانه در ماه نوامبر، گفت: «این افراد باید نجات یابند، اما این بسیار ناعادلانه است که فقط ایتالیا باشد، تنها به این دلیل که اولین کشور اروپایی است که به آن قدم می‌گذارند.»

در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۴ هزار مهاجر وارد ایتالیا شده‌اند که این رقم در سال گذشته حدود ۳۰ هزار نفر بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، هم‌زمان با سفر پاپ به قبرس ۱۲ مهاجر از کمپ‌های پناهندگان در این کشور به هزینه‌ او در ایتالیا اسکان داده شده‌اند. این پناهجویان، نخستین گروه از مجموع ۵۰ نفری هستند که قرار است به ایتالیا منتقل شوند.

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین ابراز امیدواری کرد که کشورهای اروپایی بیشتری به کلیساهای محلی اجازه دهند تا در انتقال و اِسکان پناهجویان فعال شوند.

پاپ فرانسیس گفت: «شما فقط باید دری را بگشایید، در قلب تان را. بگذارید فرصت این کریسمس را از دست ندهیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر به لیسبون؛ پاپ فرانسیس «رسوایی» آزار و اذیت روحانیت در پرتغال را محکوم کرد

پاپ فرانسیس: خون و اشک کودکان و رنج مردان و زنان اوکراینی وجدان ما را می‌لرزاند

رهبر کاتولیک‌های جهان: داشتن حیوانات خانگی به جای فرزند خودخواهی است