پاپ فرانسیس: خون و اشک کودکان و رنج مردان و زنان اوکراینی وجدان ما را می‌لرزاند

Pope Francis
Pope Francis Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر کاتولیک‌های جهان در بازدید از یک بیمارستان در شهر رم، پایتخت ایتالیا با گروهی از کودکان اوکراینی جنگ‌زده ملاقات کرد

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز شنبه در دیداری غیرمنتظره با گروهی از کودکان پناهجوی اوکراینی که در بیمارستانی در شهر رم بستری هستند، ملاقات کرد.

کودکان جنگ‌زده‌ای که از اوکراین فرار کرده و به ایتالیا پناهنده شده‌اند، در بیمارستان‌هایی در سراسر این کشور بستری هستند.

تصاویری که رسانه‌های ایتالیایی منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد که پاپ در حال صحبت با دختر بچه‌ای است که سر او کاملا باندپیچی شده و چیزی شبیه لوله در گلویش قرار داده شده است.

واتیکان اعلام کرد که ۱۹ کودک اوکراینی در حال حاضر در دو شعبه بیمارستان بامبیتو گسو به علت سرطان، بیماری‌های عصبی با جراحات شدید جنگی ناشی از انفجارها تحت درمان هستند.

از زمان شروع تجاوز نظامی روسیه به اوکراین حدود ۵۰ کودک در بیمارستان‌های این کشور تحت درمان قرار گرفته‌اند.

پاپ فرانسیس از زمان آغاز حملات روسیه بارها خواستار پایان این جنگ شده و نسبت به وضعیت ناگوار در اوکراین ابراز نگرانی کرده است.

رهبر آرژانتینی کاتولیک‌های جهان همچنین روز جمعه در پیامی خطاب به کنفرانس کلیسایی در اسلواکی گفت: «خون و اشک کودکان، رنج زنان و مردانی که از سرزمین خود دفاع می‌کنند یا از بمباران‌ها فرار می‌کنند، وجدان ما را می‌لرزاند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با گذشت چندین هفته از زمان آغاز حملات روسیه به اوکراین همچنان درگیری‌ها در نقاط مختلف این کشور بین نیروهای روس و اوکراینی ادامه دارد و تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به این درگیری‌ها بی‌نتیجه بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر به لیسبون؛ پاپ فرانسیس «رسوایی» آزار و اذیت روحانیت در پرتغال را محکوم کرد

پاپ فرانسیس از اروپایی‌ها خواست تا در قلب‌های خود را به روی مهاجران بگشایند

اوکراین: برای نخستین‌بار بمب‌افکن راهبردی روسیه را سرنگون کردیم