قرارداد کریستین اریکسن با اینتر فسخ شد؛ خداحافظی بازیکن دانمارکی با پیراهن آبی و مشکی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کریستین اریکسن پس از حمله قلبی در حین بازی مقابل فنلاند، به بیمارستان منتقل شد
کریستین اریکسن پس از حمله قلبی در حین بازی مقابل فنلاند، به بیمارستان منتقل شد   -  Copyright  AP Photo

کریستین اریکسن هافبک دانمارکی باشگاه اینتر میلان که در مسابقات یورو ۲۰۲۰ تا آستانه مرگ پیش رفته بود، مجبور شد قرارداد خود با این باشگاه ایتالیایی را در توافقی دو طرفه لغو کند.

اریکسن بعد از حمله قلبی که در مسابقه نخست تیم ملی کشورش در برابر فنلاند به او دست داد، به صورت معجزه آسایی از آغوش مرگ برگشت و توانست به زندگی بازگردد. با این حال پزشکان دستگاه ICD (دفیبریلاتور قابل کاشت - شوک‌دهنده و ضربان‌ساز قلب) در قلب او کار گذاشتند. استفاده از این دستگاه بعد از ایست قلبی ناشی از اختلال ریتم قلب ضروری است.

طبق قوانین پزشکی فوتبال ایتالیا، اگر بازیکنی چنین دستگاهی در قلب خود داشته باشد، اجازه بازی در لیگ فوتبال این کشور را نخواهد داشت.

همین موضوع بعد از گذشت حدود یک‌نیم فصل از رقابت‌های امسال لیگ سری آ ایتالیا، مدیران اینتر و اریکسن را به این نتیجه رساند که در توافقی دوجانبه به همکاری خود پایان و قرارداد این هافبک خوش فکر دانمارکی فسخ شود.

این باشگاه ایتالیایی فصل گذشته با کمک اریکسن توانسته بود پس از ۱۱ سال بالاخره در رقابت‌های لیگ ایتالیا به قهرمانی دست یابد. اینتری‌ها در توییتر خود با همرسانی چندین پست مختلف، از زحمات و تلاش‌های این بازیکن کم حاشیه و موثر خود تقدیر کردند.

اریکسن به تازگی و پس از گذشت ۵ ماه از زمان حمله قلبی تمرینات خود را از سر گرفته و در دانمارک خود را برای بازگشت دوباره به میادین فوتبال آماده می‌کند. با این حال هنوز مشخص نیست که اریکسن بعد از ترک اینتر باز هم به فوتبال خود ادامه خواهد داد یا خیر، اما هواداران فوتبال می‌توانند اطمینان داشته باشند که دیگر‌ این هافبک خلاق را بت پیراهن آبی و مشکی اینتر در میادین فوتبال نخواهند دید.

هرچند مشکل قلبی او باعث شده تا اریکسن از اینتر خداحافظی کند اما با این حال او می‌تواند در سطح اول فوتبال اروپا در لیگ‌هایی چون انگلستان و هلند به میدان برود چرا که در این دو کشور محدودیتی برای شرایط قلبی او وجود ندارد. گفته می‌شود آژاکس آمستردام از تیم‌هایی است که علاقه‌ دارد بار دیگر این هافبک دانمارکی را به ترکیب خود باز گرداند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید