اریکسن پس از پنج ماه پس از حمله قلبی تمرین‌های خود را در دانمارک از سر گرفت

کریستین اریکسن، ملی پوشان فوتبال دانمارک
کریستین اریکسن، ملی پوشان فوتبال دانمارک   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

اینتر تابستان امسال بدون اظهار نظر بیشتر در مورد شانس بازی مجدد اریکسن در ایتالیا اعلام کرده بود که هافبک خلاق این باشگاه «برنامه توانبخشی که توسط متخصصان در کپنهاگ تهیه شده را دنبال خواهد کرد».

کریستین اریکسن، بازیکن میانی تیم ملی دانمارک و تیم اینترمیلان ایتالیا که تابستان امسال در جریان مسابقات یورو ۲۰۲۰ دچار حمله قلبی شد پس از پنج ماه دوری از میادین تمرین‌های خود را در کشورش از سر گرفت.

اریکسن ۲۹ ساله به رغم آنکه تا سال ۲۰۲۴ با باشگاه اینترمیلان قراداد دارد به نظر می‌رسد دیگر قصد بازگشت به ایتالیا را ندارد.

دلیل این مسئله قوانین جاری در فوتبال ایتالیا است؛ بازیکنانی که از برخی ابزارهای پزشکی برای حفظ سلامت خود استفاده می‌کنند اجازه فعالیت در میادین فوتبال ایتالیا را ندارند.

کریستین اریکسن نیز که گفته می‌شود از دستگاه ضربان‌ساز در قلب خود بهره می‌برد بنا به این قانون از فعالیت حرفه‌ای در باشگاه‌های فوتبال ایتالیا منع شده است.

بنا به گزارش رسانه‌های محلی در دانمارک، کریستین اریکسن در حال حاضر در دانمارک است و تمرین‌های انفرادی را زیر نظر مربی شخصی خود در اودنسه، باشگاهی که در کودکی فوتبال را از آنجا آغاز کرد، از سر گرفته است.

به گزارش یک روزنامه دانمارکی اریکسن ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه تمرین‌های خود را آغاز کرد و در طول این تمرین‌ها بیشتر از آنکه با توپ کار کند روی حرکات بدنی تمرکز کرد.

مدیر ورزشی باشگاه اودنسه می‌گوید: «ما بسیار خوشحالیم که کریستین اریکسن این روزها فرم و آمادگی بدنی خود را در زمین ما حفظ می کند.»

اریکسن ماه اوت، چند هفته پس از کاشت دفیبریلاتور، وسیله ای برای جلوگیری از خطر مرگ ناگهانی که به الکتروشوک نیز شهرت دارد، به ایتالیا بازگشت.

اما دیدن دوباره او در مسابقات سری آ فعلاً بر اساس قوانین فوتبال ایتالیا به دلیل به همراه داشتن وسیله ضربان‌ساز غیرممکن است.

اینتر تابستان امسال بدون اظهار نظر بیشتر در مورد شانس بازی مجدد اریکسن در ایتالیا اعلام کرده بود که هافبک خلاق این باشگاه «برنامه توانبخشی که توسط متخصصان در کپنهاگ تهیه شده را دنبال خواهد کرد».

اریکسن در صورت تمایل به ادامه کار در فوتبال حرفه‌ای احتمالا راهی لیگ کشور دیگری خواهد شد که در آنجا منعی قانونی برای داشتن دفیبریلاتور وضع نشده باشد.

کوریره دلو اسپورت در گزارشی گمانه‌زنی درباره بازگشت احتمالی اریکسن به آژاکس آمستردام را مطرح کرده است؛ باشگاهی که ملی پوش هلندی طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ نخستین حضور حرفه‌ای خود را در دنیای فوتبال تجربه کرده بود.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

مطالب مرتبط