نارضایتی بازیکنان دانمارک از ادامه بازی بدون کریستین اریکسن

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کریستین اریکسن پس از حمله قلبی در وسط بازی مقابل فنلاند، به بیمارستان منتقل شد
کریستین اریکسن پس از حمله قلبی در وسط بازی مقابل فنلاند، به بیمارستان منتقل شد   -  Copyright  AP Photo

بازیکنان تیم ملی فوتبال دانمارک می‌گویند از اینکه مجبور بودند در شرایطی که هم‌بازی آنها با مرگ دست و پنجه می‌کرده تصمیم بگیرند که مسابقه خود را ادامه دهند یا نه ناراضی هستند.

کسپر اشمایکل، دروازه‌بان تیم ملی دانمارک روز دوشنبه در یک نشست خبری در کپنهاگ در پاسخ به خبرنگاران اعلام کرد که احساس می‌کند نباید بازیکنان تیم در چنین شرایطی قرار می‌گرفتند. دروازه‌بان تیم لستر سیتی ادامه داد: «ما مجبور بودیم خودمان تصمیم بگیریم که بدون کریستین بازی را ادامه دهیم یا خیر. کاش فرد بزرگتری می‌گفت که فعلا زمان تصمیم‌گیری نیست و می‌توان یک روز صبر کرد.»

پسر دروازه‌بان مشهور و تاریخی دانمارک همچنین با بیان این‌که به هر حال این اتفاق افتاده است و چیزی قابل تغییر نیست، ابراز امیدواری کرد که مسئولان فوتبال از این اتفاقات بیاموزند و در آینده چنین شرایطی را مد نظر قرار دهند.

کریستین اریکسن، هافبک شماره ۱۰ تیم ملی دانمارک، در دیدار نخست تیم ملی این کشور در مقابل فنلاند در چارچوب رقابت‌های یورو۲۰۲۰، ناگهان در دقیقه ۴۱، دچار حمله قلبی شد و از هوش رفت. با تلاش پزشکان او البته به زندگی بازگشت. اما ساعاتی پس از توقف بازی، به دستور مقام‌های برگزار کننده بازی‌ها، دیدار تیم‌های فنلاند و دانمارک پی گرفته شد. دانمارکی‌ها در نهایت این بازی را با نتیجه ۱-۰ واگذار کردند.

مارتین برایت وایت، مهاجم تیم ملی دانمارک هم اعلام کرد که هم‌بازیانش نمی‌خواستند در آن شرایط بازی را ادامه دهند اما مسئولان برگزاری بازی‌ها به آنها گفته‌اند که این تنها گزینه روی میز است.

پیشتر پیتر اشمایکل، دروازه‌بان افسانه‌ای دانمارک هم یوفا را به خاطر اتخاذ تصمیم برای ادامه بازی مورد انتقاد شدید قرار داده بود. اشمایکل گفته است تصمیم یوفا احمقانه بوده و هیچ حس همدردی در آن نسبت به اتفاق وحشتناکی که برای کریستین اریکسن افتاده وجود نداشته است.

اریکسن پس از انجام آزمایش‌های لازم همچنان در بیمارستانی در شهر کپنهاک این کشور تحت نظر است. او البته روز گذشته پیامی برای طرفدارانش ارسال کرد و از تمام کسانی که در این مدت پیگیر حال او بودند تشکر کرد. هنوز مشخص نیست کریستین اریکسن چه زمانی می‌تواند دوباره به میادین ورزشی باز گردد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید