شب دوم یورو ۲۰۲۰؛ بلژیک با درخشش لوکاکو برد؛ ولز و سوئيس مساوی کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بلژیک با درخشش روملو لوکاکو، توانست روسیه را با ۳ گل شکست دهد
بلژیک با درخشش روملو لوکاکو، توانست روسیه را با ۳ گل شکست دهد   -  Copyright  AP Photo

شب دوم مسابقات یورو ۲۰۲۰ با اتفاق دردناکی که برای کریستین اریکسن رخ داد، تحت تاثیر قرار گرفت.

مسابقات شب دوم با بازی تیم‌های ولز و سوئيس آغاز شد. در این مسابقه که در چارچوب گروه نخست این رقابت‌ها برگزار شد دو تیم بعد از ۹۰ دقیقه تلاش به تساوی ۱-۱ رضایت دادند. بریل امبولو در دقیقه ۴۹ برای سوئيس و موره در دقیقه ۷۴ برای ولز گلزنی کردند تا دو تیم به یک امتیاز رضایت دهند.

در دیگر بازی این گروه، جمعه شب، ایتالیا در دیدار افتتاحیه توانسته بود ترکیه را با نتیجه ۳-۰ شکست دهد.

اما در دیگر بازی شب دوم، دیدار پر ماجرای دانمارک و فنلاند در کپنهاگ برگزار شد. بازی دو تیم اسکاندیناویایی در اواخر نیمه اول تحت تاثیر از هوش رفتن ناگهانی کریستین اریکسن قرار گرفت اما این بازیکن خوشبختانه بعد از انتقال به بیمارستان به وضعیت با ثباتی رسید. هافبک اینتر که به صورت ناگهانی دچار حمله قلبی شده بود، بعد از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفت و به گفته مقام های رسمی یوفا در حال حاضر شرایط با ثبات و مساعدی دارد. با اینحال هنوز مشخص نیست اریکسن تا چه مدت از میادین دور خواهد بود.

این بازی که برای مدت زمان طولانی متوقف شده بود در نهایت بعد ازتاخیری حدودا یک ساعته از سر گرفته شد. این دیدار تنها یک گل داشت و آن هم سهم تیم تازه وارد فنلاند بود. اورونن که در دقیقه ۶۰ توانسته بود دروازه دانمارک را باز کند به تنها گلزن این بازی بدل شد. کاسپر اشمایکل دروازه‌بان دانمارک در به ثمر رسیدن این گل مقصر بود و نتوانست ضربه اورونن را مهار کند.

AP Photo
اشتباه کاسپر اشمایکل، دروازه‌بان دانمارک در لحظه به ثمر رسیدن گل فنلاندAP Photo

البته نبود اریکسن و حادثه‌ای که برای او رخ داده بود، روی روحیه بازیکنان تیم ملی دانمارک اثر منفی گذاشته بود. قرمز پوشان یک پنالتی هم در دقیقه ۷۴ توسط امیلی هویلیبرگ از دست دادند تا بهترین فرصت برای به تساوی کشاندن مسابقه را از دست بدهند.

در پایان این بازی یوفا، کریستین اریکسن را به صورت نمادین به عنوان بهترین بازیکن میدان معرفی کرد.

در آخرین بازی شب دوم اما دو تیم بلژیک و روسیه در ورزشگاه شهر سنت پترزبورگ به مصاف یکدیگر رفتند. روملو لوکاکو خیلی زود و در دقیقه ۱۰ روی پاس زیبای دریس مرتنز بلژیک را پیش انداخت. مهاجم باشگاه اینتر پس از گل، به سمت دوربین‌های تلویزیونی رفت و گل خود را با گفتن جمله «کریستین، دوستت دارم» به همبازی دانمارکی خود در باشگاه اینتر تقدیم کرد.

ادامه این بازی همچنان با برتری بلژیک همراه بود و در دقیقه ۳۴ مونیه توانست دومین گل سرخ‌پوشان را وارد دروازه روسیه کند.

بلژیکی‌ها که کار سختی در نخستین بازی نداشتند بالاخره در دقیقه ۸۸ باز هم توسط لوکاکو به گل رسیدند تا نخستین مسابقه خود را با نتیجه ۳-۰ شکست دهند.

روز یکشنبه بازی‌های گروه چهارم و پنجم پی گرفته خواهد شد. در چارچوب مسابقات یورو ۲۰۲۰، یکشنبه ابتدا تیم‌های اسکاتلند و جمهوری چک به مصاف یکدیگر خواهند رفت. سپس و در چارچوب بازی‌های گروه پنجم لهستان با اسلواکی و همچنین اسپانیا و سوئد با یکدیگر مصاف خواهند داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید