ساعت مچی دزدیده شده مارادونا در هند پیدا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دیگو مارادونا، عادت داشت ۲ ساعت به دست ببندد
دیگو مارادونا، عادت داشت ۲ ساعت به دست ببندد   -  Copyright  AFP

پلیس هند می‌گوید ساعت مچی متعلق به دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال جهان را پیدا کرده است.

بهاشکار جویتی ماهانتا، فرمانده پلیس ایالت آسام در شمال شرقی هند با بیان این مطلب تایید کرد ساعت لوکس برند Hublot که تصویر حک شده و امضای مارادونا را در خود دارد در خانه یک مرد جوان هندی در منطقه سیواساگار این کشور پیدا شده است.

بر اساس اعلام نیروهای پلیس فرد سارق به عنوان نیروی امنیتی در یک کمپانی در دبی فعالیت می‌کرده و آنجا توانسته بوده ساعت مارادونا را بدزدد و با خود به هند بیاورد.

ساعت متعلق به مارادونا از نسخه‌های سفارشی و محدودی بوده که کمپانی هوبلو سوئيس تولید کرده است. پلیس می‌گوید این ساعت در صندوق امانات شرکتی که سارق در آن کار می‌کرده قرار داشته است.

وازید حسین که ۳۷ سال دارد سارق این ساعت باارزش است و روز شنبه در خانه‌اش توسط نیروهای پلیس دستگیر شد و ساعت معروف هم در منزل این فرد پیدا شد.

پلیس می‌گوید با دریافت اطلاعات لازم تحقیقات مربوط به این فرد را آغاز کرده و پس از چندین روز جستجو موفق شده ساعت ۴ صبح این فرد را دستگیر کند. همچنین گفته می‌شود پلیس محلی با نیروهای پلیس دبی در ارتباط بوده‌اند.

رئيس پلیس منطقه آسام با ابراز خوشحالی از یافتن این ساعت در توییتر آن‌را را یک «موفقیت همکاری‌های بین‌المللی» برشمرد.

دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال دنیا حدود یک سال قبل به صورت ناگهانی درگذشت و دنیای فوتبال را از حضور خود محروم کرد.

این قهرمان ملی آرژانتین معمولا عادت داشت دو ساعت به دست خود ببندد که این موضوع هم حواشی زیادی با خود به همراه داشت و برخی او را به انجام تبلیغات بیش از اندازه برای شرکت‌های تجاری محکوم می‌کردند. هرچند در مقابل برخی می گفتند یکی از ساعت‌های او به وقت آرژانتین تنظیم است و دیگری به زمانی که او در آن کشور حضور داشت.

مارادونا بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ در امارات زندگی می‌کرد و چند سالی هدایت تیم‌هایی از فوتبال این کشور را برعهده داشت. با توجه به خاص بودن طراحی و ساخت ساعت متعلق به مارادونا، قیمت آن به صورت دقیق مشخص نیست اما مدل‌هایی مشابه با آن از سوی شرکت ساعت‌سازی سوئيسی هوبلو بین ۲۲ تا ۳۰ هزار دلار قیمت دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید