شمار قربانیان فوران آتش‌فشان در اندونزی به ۱۳ نفر رسید

فعالیت آتشفشانی و باران سیل‌آسا در اندونزی
فعالیت آتشفشانی و باران سیل‌آسا در اندونزی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خروج گذاره‌ها با بارش سیل‌آسای باران همراه شده و روستاهای نزدیک را در گل‌ولای خاکستر فرو برده است؛ وضعیتی که عملیات امداد و نجات را دشوار کرده است.

آگهی

شمار قربانیان فعالیت آتشفشان سمرو در اندونزی بامداد یکشنبه دست‌کم به ۱۳ نفر رسید. بیشتر قربانیان در اثر سوختگی شدید جان خود را از دست داده اند.

خروج گذاره‌ها با بارش سیل‌آسای باران همراه شده و روستاهای نزدیک را در گل‌ولای خاکستر فرو برده است؛ وضعیتی که عملیات امداد و نجات را دشوار کرده است. 

آتشفشان سمرو در شرق جزیره جاوا صبح شنبه فعال شد و آسمان منطقه در پی فوران خاکستر، تاریک شد. مقام‌های امداد و نجات اندونزی می‌گویند ۱۰ نفر که در یک معدن گرفتار شده بودند را نجات داده اند. همزمان منابع بیمارستانی می‌گویند ۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته زخمی شده اند که ۴۱ نفر از آن‌ها دچار سوختگی شده بودند.

رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند که ۱۱ روستای منطقه لوماجانگ در نزدیکی آتشفشان با خاکستر پوشیده شده اند. ده‌ها هزار نفر از ساکنان این روستاها آواره شده اند. 

آتشفشان سمرو سال گذشته هم فعال شده بود. از آن زمان تاکنون، مقام‌های محلی سطح هشدار را به بالاترین حد رسانده و برای فوران آتشفشانی دوباره آماده بودند.

کشور اندونزی روی کمربند آتشفشانی اقیانوس آرام قرار دارد. حدود ۱۳۰ کوه آتشفشانی فعال در این کشور وجود دارد. در سال ۲۰۱۸ فوران آتشفشانی میان جزایر جاوا و سوماترا و در پی آن رانش زمین و سونامی،‌ جان بیش از ۴۰۰ نفر را در این کشور گرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشروی ۳۳۸ هکتاری گدازه‌های آتشفشانی در جزیره لاپالمای اسپانیا

فوران آتشفشان در کنگو: بسیاری از فرزندان همچنان از والدین جدا هستند

نتایج تحقیق تازه؛ ابر آتشفشانی در ۱۵ دقیقه مردم شهر پمپئی را کشته است