وکیل لهستانی برای کمک به پناهجویان درمانده در مرز بلاروس چراغ سبز روشن می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Amirbehnam MASOUMI  با استفاده از  DKDR
وکیل لهستانی برای کمک به پناهجویان درمانده در مرز بلاروس چراغ سبز روشن می‌کند
Copyright  DKDR

در حالی که زندگی هزاران پناهجو در مرز بلاروس و لهستان به یک ابزار گروکشی سیاسی و ژئوپلیتیک بدل شده، یک وکیل لهستانی شب‌ها در خانه‌اش چراغ سبزی را روشن می‌کند که نشانه آماده بودن لباس و غذای گرم برای پناهجویان درمانده است.

کمیل سیلر، وکیل دادگستری لهستانی که در مرز کشورش با بلاروس زندگی می‌کند می‌گوید: «کمک من به پناهجویان مثل یک بطری در اقیانوس است. من از سازمان‌های مردمی و نهادهای کمک‌رسانی جهانی می‌خواهم به کمک هزاران پناهجو بیایند.»

او به مهاجران لباس گرم، کفش، غذا و دستگاه تصفیه آب می‌دهد.

آقای سیلر از شبکه‌های اجتماعی برای ارسال پیام به زبان‌های پناهجویان استفاده می‌کند: «چراغ سبز یعنی کمک». او به منتقدانش می‌گوید: «من کسی را تشویق به مخفی شدن یا ادامه راه نمی‌کنم. فقط شانس زنده ماندن به آن‌ها می‌دهم.»

این خبر در زمانه‌ای که سربازان و ماموران مرزی بلاروس و لهستان پناهجویان را به سوی کشور دیگر پس می‌زنند و دولت‌های درگیر ماجرا به جای کمک به کودکان سرمازده در حال تصویب تحریم‌های جدید یا انتقام از تحریم‌های قدیم هستند و به‌ویژه در دوره‌ای که هزاران کیلومتر دورتر، سخنگوی جبهه ملی فرانسه می‌گوید «پناهجویان از سرما بمیرند»، خبر دلگرم‌کننده‌ای به نظر می‌رسد.