مسیرهای جدید برای سفر دریایی به اروپا؛ گارد ساحلی ایتالیا ۵۵۰ مهاجر را نجات داد

قایق مهاجران در ایتالیا
قایق مهاجران در ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که بیشتر مهاجرانی که به دنبال رسیدن به ایتالیا در مدیترانه مرکزی هستند از لیبی یا تونس خارج می‌شوند، مقامات می‌گویند که اخیرا شمار فزاینده‌ای از قایق‌های قاچاقچیان که به سمت سواحل اروپا حرکت می‌کنند، مسیری را طی می‌کنند که از ترکیه آغاز می‌شود.

آگهی

گارد ساحلی ایتالیا، بیش از ۵۵۰ مهاجر مرد و پسر جوان را که به بیشتر آن‌ها اهل مصر بودند، از دو کشتی ماهیگیری طوفان زده نجات داد.

اولین عملیات نجات شنبه شب آغاز شد و در اوایل یکشنبه زمانی که ۳۰۳ مهاجر خیس شده و لرزان به بندر روچلا ایونیکا در منطقه کالابریا پایان یافت. اما خبرنگار آسوشیتدپرس در این بند گزارش داد که اواخر روز یکشنبه یک کشتی دیگر را به ۲۵۰ مهاجر به همین بندر منتقل کرده‌اند.

در حالی که بیشتر مهاجرانی که به دنبال رسیدن به ایتالیا در مدیترانه مرکزی هستند از لیبی یا تونس خارج می‌شوند، مقامات می‌گویند که اخیرا شمار فزاینده‌ای از قایق‌های قاچاقچیان که به سمت سواحل اروپا حرکت می‌کنند، مسیری را طی می‌کنند که از ترکیه آغاز می‌شود و به انتهای جنوبی شبه جزیره ایتالیا ختم می‌شود.

کسانی که از شمال آفریقا حرکت می‌کنند معمولا به لامپدوزا یا بنادر سیسیل برده می‌شوند. اما کسانی که از ترکیه می‌آیند اغلب به کالابریا یا پولیا در سرزمین اصلی ایتالیا برده می‌شوند.

داوطلبان صلیب سرخ در بندر روچلا ایونیکا اوایل روز یکشنبه به‌عنوان بخشی از اقدامات احتیاطی مربوط به بیماری کووید-۱۹ به مهاجران پتو، غذا و ماسک دادند. مقامات اخیرا یک سازه چادری را به‌عنوان مسکن موقت راه‌اندازی کرده‌اند اما تنها قرار است تا ۱۲۰ نفر را در خود جای دهند.

از ابتدای سالجاری میلادی تا تاریخ ۱۲ نوامبر ۵۷ هزار و ۸۳۳ مهاجر از طریق دریا وارد ایتالیا شده‌اند. این در حالی است که این رقم در سال گذشته ۳۱ هزار نفر بوده است. در سال ۲۰۱۹ زمانیکه ماتئو سالوینی رهبر ضد مهاجران وزیر کشور ایتالیا بود این رقم به کمتر از ۱۰ هزار نفر کاهش یافته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ حرکت قایق پناهجویان به سوی بریتانیا در روز روشن زیر نگاه پلیس فرانسه

دریانوردان کشتی ایتالیایی ۶۵ مهاجر سوار بر یک قایق چوبی را نجات دادند

بحران افغانستان؛ اتحادیه اروپا به دنبال رهگیری قایق‌ پناهجویان به کمک فناوری نوین است