Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واژگونی قایق مهاجران در مانش؛ هشتاد نفر از جمله ۲۰ کودک نجات یافتند

عکس آرشیوی از نجات مهاجران در مانش
عکس آرشیوی از نجات مهاجران در مانش Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دست کم ۱۰ مهاجر طی سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ هنگام تلاش برای عزیمت غیرقانونی به بریتانیا از طریق مانش جان خود را از دست دادند.

آگهی

فرمانداری مانش و دریای شمال فرانسه روز یکشنبه از نجات یافتن هشتاد مهاجر که قایق حامل آنها هنگام سفر غیرقانونی در دریای مانش دچار حادثه شده ‌بود، خبر دادند.

در میان افراد نجات یافته که قصد داشتند با دو قایق جداگانه از طریق مانش خود را به بریتانیا برسانند بیست کودک نیز دیده می‌شود.

این برای چندمین بار است که مقامات کشوری در شمال فرانسه از نجات پناهجویانی در مانش خبر می‌دهد که تلاش می‌‌‌کنند از بندر کاله و با عبور از مانش خود را به انگلستان برسانند.

معمولا هر سال در ماه‌های ژوئن و ژوئیه خبرهایی با این مضمون در رسانه‌ها به نقل از فرمانداری مانش و دریای شمال فرانسه منتشر می‌شود؛ نکته جالب این ماجرا اما شمار مهاجران نجات یافته است که اغلب هشتاد نفر اعلام می‌شود.

مهاجرانی که بر اساس خبر‌های پیشین، شماری از آنها را اتباع افغان و ایرانی تشکیل می‌دهند اغلب در مناطق جنگلی شمال فرانسه سرگردانند و تمایلی به ماندن و ادامه گذران زندگی در مراکز نگهداری تدارک دیده شده از سوی دولت فرانسه ندارند.

در بیانیه‌ای که روز یکشنبه از سوی فرمانداری مانش و دریای شمال فرانسه منتشر شد، آمده است که «ابتدا تماسی از سوی یکی از قایق‌های حامل مهاجران مبنی بر مواجه شدن با مشکل توسط مرکز منطقه‌ای عملیات نظارت و نجات دریافت شد و سپس یک کشتی تجاری نیز با تشریح مشاهدات خود گفت یک قایق دیگر حامل مهاجر در آب‌های شمال کاله دچار دردسر شده است.

مرکز منطقه‌ای عملیات نظارت و نجات در بندر کاله پس از دریافت این تماس‌ها فورا یک واحد گشتی تحت ماموریت نیروی دریایی را برای نجات جان مهاجران عازم محل حادثه کرد.

این بیانیه می‌افزاید: واحد گشت دریایی با رسیدن به نزدیکی نخستین قایق حادثه دیده ۳۵ مهاجر غوطه‌ور در آب را نحات داد و سپس با عزیمت به سمت محل حادثه برای دومین قایق موفق به نجات ۴۵ مهاجر دیگر شد.

در مجموع هشتاد مهاجر از حوادثی که برای قایق‌ حامل آنها در مانش روی داده بود نجات یافتند و پس از انتقال به بندر کاله، «صحیح و سالم» تحویل نهادهای امدادی و پلیس مرزی فرانسه شدند.

فرانس‌پرس در گزارش خود یادآور شده که تلاش مهاجران غیرقانونی برای عبور از مانش و عزیمت به بریتانیا برغم هشدارهای مکرر پاریس و لندن در خصوص خطرهای بالقوه دریانوردی با قایق در این منطقه به دلیل بادهای شدید و دمای پایین آب از اواخر سال ۲۰۱۸ تاکنون چند برابر شده است.

بر اساس آمار مقامات فرانسوی در سال ۲۰۲۰ حدود ۹ هزار و پانصد مورد عبور و یا تلاش برای عبور از مانش به ثبت رسید که این میزان نسبت به سال ۲۰۱۹ چهار برابر افزایش نشان می‌دهد.

دست کم ۱۰ مهاجر نیز طی سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ هنگام تلاش برای عزیمت غیرقانونی به بریتانیا از طریق مانش جان خود را از دست دادند.

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز شنبه در کاله به خبرنگاران گفت که از فرونتکس (آژانس اروپایی نظارت بر مرزها) خواسته است که به مشکلات مهاجرتی شمال اروپا رسیدگی کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گارد ساحلی فرانسه ۴۵ پناهجوی گرفتار در کانال مانش را نجات داد

غرق شدن قایق پناهجویان در کانال مانش: خانواده پنج نفره ایران نژاد جان باختند

در آستانه بازی‌های المپیک، پلیس فرانسه پناهجویانی را که مقابل تالار شهر پاریس می‌خوابیدند بیرون کرد