Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رکورد عبور غیرقانونی مهاجران از کانال مانش در یک روز شکسته شد

نظارت یک سرباز فرانسوی بر عبور و مرور در کانال مانش
نظارت یک سرباز فرانسوی بر عبور و مرور در کانال مانش Copyright Michel Spingler/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Michel Spingler/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سال گذشته میلادی تعداد پناهجویانی که اقدام به عبور از کانال مانش کردند ۹۵۵۱ نفر عنوان شد. این عدد ۴ برابر تعداد پناهجویانی است که در سال ۲۰۱۹ اقدام به عبور از کانال مانش و ورود به خاک بریتانیا کردند.

آگهی

دولت بریتانیا می گوید حدود ۴۳۰ پناهجو و مهاجر روز دوشنبه بطور غیرقانونی از کانال مانش، مرز آبی بین فرانسه و بریتانیا، عبور کردند.

این رقم، رکورد جدید عبور پناهجویان از کانال مانش در یک روز است.

دون اوماهونی، فرمانده رهگیری مرزی در کانال مانش می گوید:‌ « به دلیل افزایش مهاجرت غیرقانونی به سراسر اروپا ، شاهد افزایش غیرقابل قبول در عبور قایق های کوچک خطرناک از کانال مانش هستیم.»

وی از تمام پناهجویان عازم اروپا خواست به «اولین کشور اروپایی که می رسند درخواست پناهندگی کنند چرا که عبور از کانال مانش، بخشی از اقیانوس اطلس، با قایق های موتوری کوچک بسیار خطرناک» است.

وزارت کشور بریتانیا می گوید در جریان همکاری‌ها با همتای فرانسوی موفق شده مانع از عبور دست کم ۷ هزار پناهجوی در سال ۲۰۲۱ شود.

به گفته سازمان ملل «عبور از کانال مانش در اقیانوس اطلس یکی از خطرناک ترین مسیرهای پناهجویان در جهان» شناخته می شود.

به گفته دولت فرانسه در شش ماهه اول سال ۲۰۲۱ دست کم ۸۰۰۰ پناهجو اقدام به عبور از کانال مانش کرده اند که دست کم ۴۰۰ نفر از آنها دچار سانحه شده اند.

گارد ساحلی فرانسه و بریتانیا، دست کم جان ۱۵۹ نفر از پناهجویان را از مرگ حتمی نجات داده اند.

در سال گذشته میلادی تعداد پناهجویانی که اقدام به عبور از کانال مانش کردند ۹۵۵۱ نفر عنوان شد. این عدد ۴ برابر تعداد پناهجویانی است که در سال ۲۰۱۹ اقدام به عبور از کانال مانش و ورود به خاک بریتانیا کردند.

پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا قصد دارد قوانین سختگیرانه را علیه ورود پناهجویان اجرایی کند. طبق این قوانین برای اولین بار مجازات طولانی زندان در انتظار پناهجویان خواهد بود.

این مجازات ها بخشی از لایحه موسوم به « ملیت و مرزها» است که رای دادن به آن از دو هفته پیش در پارلمان بریتانیا در دستور کار قرار گرفته است. یکی از دلایلی که پناهجویان در روزهای اخیر بصورت گسترده اقدام به عبور از کانال مانش کرده اند، طرح چنین قانونی است.

این قانون بخشی از تعهدات خانم پاتل برای اصلاح به گفته وی «روند ناقص اعطای پناهندگی» به مهاجران است.

پریتی پاتل پیش از این قول داده بود که «ساختار نیمه ویران» مهاجرت به بریتانیا را متحول خواهد کرد.

طبق قوانین جدید مجازات پناهجویانی که بصورت غیرقانونی اقدام به عبور از کانال مانش می کنند دست کم ۴ سال زندان خواهد بود. قاچاقچیان انسان نیز با مجازات بسیار گسترده از جمله ۱۴ سال زندان روبرو می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه و بریتانیا برای توقف کامل عبور مهاجران از کانال مانش به توافق رسیدند

غرق شدن قایق پناهجویان در کانال مانش: خانواده پنج نفره ایران نژاد جان باختند

شمارش آرا با درخشش خیره‌کننده حزب کارگر؛ کی‌یراستارمر نخست وزیر آینده بریتانیا می‌شود