Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رکوردشکنی دومین رمزارز پرطرفدار جهان؛ قیمت بیت‌کوین به اوج تاریخی خود نزدیک‌تر شد

بیت‌کوین، اتریوم و لایت کوین
بیت‌کوین، اتریوم و لایت کوین Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت اتریوم، دومین رمزارز پرطرفدار جهان، در جریان داد و ستدهای روز دوشنبه بازار جهانی رکورد جدیدی ثبت کرد و همزمان بهای بیت‌کوین نیز حدود ۷ درصد افزایش یافت.

آگهی

قیمت اتریوم، دومین رمزارز پرطرفدار جهان، در جریان داد و ستدهای روز دوشنبه بازار جهانی رکورد جدیدی ثبت کرد و همزمان بهای بیت‌کوین نیز حدود ۷ درصد افزایش یافت.

اتریوم که در حال حاضر ارزش بازار ۵۵۹ میلیارد دلاری را برای خود فراهم کرده، روز دوشنبه با رشد قیمت بیش از ۳ درصدی مواجه شد تا بهای آن برای نخستین بار به بیش از چهار هزار و ۷۰۰ دلار برسد.

قیمت هر بیت‌کوین نیز که با ارزش بازار هزار و ۲۴۵ میلیارد دلاری، بیشترین سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها را به خود اختصاص داده، روز دوشنبه بیش از ۶.۶ درصد افزایش یافت و به بالای ۶۶ هزار و ۱۳۰ دلار رسید و به رکورد ۶۶ هزار و ۹۰۰ دلاری خود در اواخر اکتبر گذشته نزدیک‌تر شد.

تحلیلگران بازار رمزارزها رشد اخیر قیمت‌ها را متاثر از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو(بانک مرکزی ایالات متحده) می‌دانند که با پیش‌بینی پایداری نرخ بالای تورم طی یکسال آینده تورم اذعان کرد که با اعمال سیاست‌های پولی نمی‌توان برای حل مساله تورم استفاده کرد چرا که به باور او ریشه تورم فعلی در اقتصاد آمریکا ناشی از کمبود عرضه است. بر همین اساس، سرمایه‌گذاران انتظار خود از رشد قیمت‌ها را افزایش داده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

نرخ تورم سالانه آمریکا در ماه سپتامبر به ۵.۴ درصد رسیده که بالاترین سطح تورمی ثبت شده در این کشور طی ۱۳ سال اخیر به شمار می‌رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئد: اروپا برای نیل به هدف نشست‌ آب‌وهوایی استخراج رمزارز را ممنوع کند

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند

غول دنیای ارزهای دیجیتال به ۲۵ سال زندان محکوم شد