Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پوتین: کریمه تا همیشه با روسیه و بخشی از ما باقی خواهد ماند

ولادیمیر پوتین، رئيس جمهوری روسیه
ولادیمیر پوتین، رئيس جمهوری روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری روسیه می‌گوید شبه جزیره کریمه تا ابد بخشی از روسیه باقی خواهد ماند چرا که این خواست مطلق، آزاد و مصمم تمام مردم روسیه است.

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تعطیلات ملی در این کشور را در سفری به کریمه و در این شبه جزیره سپری کرد و آنجا اعلام کرد که این منطقه برای همیشه بخشی از روسیه باقی خواهد ماند.

روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی بعد از حمله نظامی به کریمه اوکراین این شبه جزیره را اشغال کرد. در ادامه مسکو رفرندامی هم در کریمه برگزار کرد که در آن اعلام شد اکثر رای دهندگان به الحاق کریمه به روسیه آری گفته‌اند. .

این اقدام روسیه هرگز از سوی کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته نشده است.

آقای پوتین روز پنجشنبه در هنگام بازدید از کریمه در سخنانی گفت: «کشور ما اتحادی تاریخی به دست آورده است. این پیوند زندگی و غیرقابل انکار به ویژه اینجا در سواستوپول کریمه بیشتر هم احساس می‌شود.»

رئيس جمهوری روسیه همچنین در ادامه خطاب به شبه جزیره کریمه گفت: «آنها اکنون برای همیشه با روسیه خواهند ماند. چرا که این خواست مطلق، آزاد و مصمم تمام مردم روسیه است.»

این روز تعطیل که سالگرد اخراج نیروهای لهستانی و لیتوانیایی از مسکو در سال ۱۶۱۲ است، از سال ۲۰۰۵ میلادی و با تصمیم پوتین در روسیه گرامی داشته می‌شود. این روز همچنین از سوی ملی‌گرایان به عنوان نمادی برای راهپیمایی ضد مهاجران تبدیل شده است. با این حال مقام‌های مسکو از امسال برگزاری این مراسم را در مسکو ممنوع کرده‌اند.

هرچند ولادیمر پوتین بر لزوم باقی ماندن کریمه به عنوان بخشی از خاک روسیه تاکید دارد اما جهان هنوز این الحاق را به رسمیت نشناخته است. ایالات متحده آمریکا در زمان دونالد ترامپ، نرمش‌هایی برای پذیرش این موضوع در دستور کار خود قرار داده بود، با این حال از زمان روی کار آمدن جو بایدن، واشنگتن چندین بار با صراحت اعلام کرده که هرگز اشغال شبه جزیره کریمه توسط روسیه را به رسمیت نخواهد شناخت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقشه‌هایی که به تمامیت ارضی روسیه خدشه وارد کنند ممنوع می‌شوند

روسیه پایان رزمایش‌ها و خروج نیروهایش از کریمه را اعلام کرد

اوکراین: روسیه کریمه را به پایگاه نظامی با قابلیت هسته‌ای بدل کرده است