Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نگرانی‌ها در چین از گسترش موارد ابتلا به کرونا؛ دلتا به ۲۰ استان رسیده است

شیوع کرونا در چین
شیوع کرونا در چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در چین بیشتر شده است و مقامات این کشور در تلاش برای مهار شیوع ویروس در آستانه المپیک زمستانی پکن، اقدام پیشگیرانه سختی را اجرایی می‌کنند.

آگهی

موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در چین بیشتر شده است و مقامات این کشور در تلاش برای مهار شیوع ویروس، اقدام پیشگیرانه سختی را اجرایی می‌کنند.

کمیسیون بهداشت چین روز جمعه پنج نوامبر (۱۴ آبان) ۶۸ مورد تایید شده را به همراه ۲۲ مورد ابتلایی را که هیچ علائمی نداشتند گزارش کرد. استان هیلونگ جیانگ در شمال شرقی، آخرین کانون این شیوع بود که اعلام شد.

آخرین موج کرونا که سویه غالب آن «دلتا» است به ۲۰ استان سرزمین اصلی چین رسیده است و موارد ابتلا گسترده‌تر از زمان شیوع این ویروس برای نخستین بار در ووهان در سال ۲۰۱۹ است. نزدیک به ۸۰۰ مورد ابتلایی در سه هفته گذشته ثبت شده است.

در حالی که ممکن است تعداد موارد ابتلا در مقایسه با سایر کشورها جایی که روزانه ده‌ها هزار مورد ابتلایی را گزارش می‌کنند، کم به نظر برسد اما رویکرد «کووید صفر» چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان، نسبت به این ویروس به این معنی است که افزایش تعداد مبتلایان باعث نگرانی است.

چین همچنان انجام آزمایش‌های انبوه را هر زمان که یک مورد از ابتلا به این بیماری کشنده شناسایی می‌شود، آغاز می‌کند. این کشور همه افرادی را که ممکن است آلوده شوند قرنطینه می‌کند و حمل و نقل به مکان‌های دیگر را محدود می‌کند تا چرخه انتقال احتمالی قطع شود.

پکن دو روز پس از آنکه حرکت قطارهای ورودی از بیش از ۲۳ مکان را که در آن‌ها ویروس در گردش بود ممنوع کرد، گفت که موارد ابتلا در پایتخت صفر است. بازی های المپیک زمستانی به زودی به میزبانی پایتخت چین برگزار خواهد شد.

شیوع صعودی ویروس کرونا در چین از ۱۶ اکتبر آغاز شد، زمانیکه موارد ابتلا در میان یک گروه از شهروندان سالخورده کاملا واکسینه شده از شانگهای که در شمال چین سفر می‌کردند شناسایی شد. موارد به سرعت افزایش یافت و در سراسر استان‌های شمالی گسترش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک زن چینی در ماه هشتم بارداری مجوز ورود به بیمارستان را نیافت و جلوی در بیمارستان سقط کرد

چین با ثبت ۱۴۳ مورد ابتلای جدید به کرونا رکورد ۷ ماه گذشته را شکست

کلاهبرداری بانکی در چین؛ مال‌باختگان معترض پس از چند ماه هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند