چین با ثبت ۱۴۳ مورد ابتلای جدید به کرونا رکورد ۷ ماه گذشته را شکست

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تست کرونا در چین
تست کرونا در چین   -  کپی رایت  AP Photo

شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در چین روز سه شنبه به بالاترین سطح خود در ۷ ماه گذشته و پس از شیوع گونه دلتای ویروس کرونا رسید.

مقام های بهداشتی چین از ثبت ۱۴۳ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر دادند که ۱۰۸ نفر از این افراد در منطقه خودشان به بیماری مبتلا شده‌اند.

رسانه‌های دولتی در چین، شیوع فعلی ویروس کرونا را که باعث اعمال قرنطینه‌‌های محلی، آزمایش‌های جمعی و محدودیت‌های سفر شده است، شدیدتر از زمان ظهور این ویروس در اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان توصیف کرده‌اند.

پیشتر مسئولان چینی تقریباً میزان ابتلا به بیماری کرونا را در داخل این کشور به صفر رسانده‌ و اجازه‌ شروع فعالیت‌های اقتصادی را با برقراری محدودیت‌های شدید مرزی صادر کرده‌ بودند. اما اینک موارد ابتلا به کرونا رو به افزایش گذاشته است.

بیش از ده‌ها مورد ابتلا به کرونا در روزهای گذشته از آزمایشگاه کووید-۱۹ در شهر یانگژو گزارش شده است.

در این شهر حدود ۴.۶ میلیون نفری تاکنون پنج دور آزمایش گسترده انجام شده است و ۱.۶ میلیون نمونه آزمایشگاهی را در تلاش برای جلوگیری از گسترش همه‌گیری کرونا جمع آوری کرده‌اند.

مقامات شهر یانگژو گفته‌اند که تعداد کمی از اعضای حزب و کادر به وظایف خود به درستی عمل نکرده اند. پیشتر چند مقام چینی در مورد عملکرد اشتباه در انجام آزمایش‌های جمعی هشدار داده بودند.

آخرین افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا پس از ابتلای نظافتچی‌های فرودگاه شهر همسایه، نانجینگ بود که باعث ایجاد زنجیره‌ای از موارد ابتلا در سراسر کشور شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

خبرگزاری شینهوآ به نقل از ژانگ ونهونگ، متخصص بیماری‌های عفونی گفت: «ما با موفقیت همه‌گیری را در گوانگژو مهار کردیم و این همه‌گیری در نانجینگ نیز به تدریج در حال کنترل شدن است.»

در هر حال آمار روز سه شنبه بالاترین میزان ابتلا به کرونا از ماه ژانویه است؛ زمانی که چین ۱۴۴ مورد جدید را که بیشترشان در شمال کشور به بیماری کرونا مبتلا شده بودند، ثبت کرد.

اینک گویی شیوع گونه دلتای ویروس کرونا در این روزها در چین، همه اقدامات پکن در کنترل همه‌گیری این ویروس را به چالش کشیده است.

با این حال مقام های چینی در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که افزایش جدید همه‌گیری کرونا قابل کنترل است.