Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک زن چینی در ماه هشتم بارداری مجوز ورود به بیمارستان را نیافت و جلوی در بیمارستان سقط کرد

گرفتن تست کووید از زنی در شهر شیان چین. در همین راستا زن باردار چینی به دلیل نداشتن تست کووید برای ورود به بیمارستان در ماه هشتم بارداری کودک خود را از دست داد
گرفتن تست کووید از زنی در شهر شیان چین. در همین راستا زن باردار چینی به دلیل نداشتن تست کووید برای ورود به بیمارستان در ماه هشتم بارداری کودک خود را از دست داد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته خواهرزاده وی، از ورود این زن باردار به داخل بیمارستانی در شیان چین بدلیل اینکه فاقد تست کووید زیر ۴۸ ساعت بوده جلوگیری شد و این زن دستکم برای مدت ۲ ساعت جلوی در بیمارستان سرگردان بود.

آگهی

به گزارش رسانه های چینی یک زن باردار به دلیل نداشتن تست کووید معتبر، مجوز ورود به بیمارستان را پیدا نکرد و کودکش در ماه هشتم بارداری جلوی در بیمارستان سقط شد. شهر سیزده میلیون نفری شیان از دو هفته پیش و با تشدید موج جدید کووید وارد فاز قرنطینه شده است.

به گفته این رسانه‌ها۷ از ورود این زن باردار به داخل بیمارستان «گواژین» بدلیل اینکه فاقد تست کووید زیر ۴۸ ساعت بوده جلوگیری شد و این زن دستکم برای مدت ۲ ساعت جلوی در بیمارستان سرگردان بود. عکسی از وی نشسته بر روی یک چهار پایه پلاستیکی در حالی که لکه‌های بزرگ خون زیر پاهای او دیده می شود، خبر ساز شده بود.

خواهر زاده این زن که خبر را در شبکه‌های اجتماعی گذاشته بود می‌گوید وی تست کووید داشت ولی فقط چند ساعت از اعتبار آن گذشته بوده است. البته این پیام بعدا از شبکه‌های اجتماعی چین حذف شد.

شهرداری شیان از تنبیه مدیر بیمارستان و مسئول مستقیم بخش خبر داده است. ظاهرا مسئول اورژانس و فوریت‌های پزشکی شهر هم اخطار دریافت کرده‌اند. اتخاذ تدابیر تنبیهی با این کیفیت در کشوری که عمدتا مسئولان خود را بخاطر اهمال در سختگیری‌های کرونایی مجازات کرده معمول نیست. از روز چهارشنبه حتی دسترسی سریع به بیمارستان ها بویژه برای زنان باردار و بیماران خاص فراهم شده است.

البته ظاهرا مورد این زن باردار تنها دلیل این تصمیات جدید نبوده است. یکی دیگر از ساکنان این شهر هم پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی نوشت پدرش سه روز پیش و بعد از آنکه چندین بیمارستان از پذیرش او بدلیل محدودیت‌های کرونایی امتناع کرده بودند، دچار حمله قلبی شده است. او در این پست خود نوشته بود برای رفتن از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر مجبور شده ۸ ساعت رانندگی کند در حالی که پدر ۶۱ ساله‌اش از درد قفسه سینه بخود می‌پیچید. در نهایت پزشکان بعد از بستری شدن او در بیمارستان می‌گویند دیر شده و اگر تا دو ساعت بعد از بروز نشانه‌های حمله کار درمان شروع می‌شد احتمال نجات او وجود داشت.

چین که همهی‌گیری کووید از آنجا آغاز شده با اتخاذ تدابیر بسیار سختگیرانه‌ای نظیر قرنطینه، تست، ردیابی الکترونیکی، بستن مرزها، واکسیناسیون و اجرای سیاست «بدون کووید» سعی کرده از رشد همه‌گیزی در خاکش جلوگیری کند. نگرانی دو چندان پکن با توجه به میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی موجب شده تا به هر قیمتی رشد تصاعدی موارد ابتلا مهار شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان سرانجام علت تهوع دوران بارداری را کشف کردند

چین مقامات یک شهر را به دلیل شیوع دوباره کرونا مجازات می‌کند

نگرانی‌ها در چین از گسترش موارد ابتلا به کرونا؛ دلتا به ۲۰ استان رسیده است