یک سازمان کانادایی: طالبان فهرستی برای حذف فیزیکی دگرباشان جنسی دارند

اعضای طالبان در کابل
اعضای طالبان در کابل   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

مدیر اجرایی سازمان «راه‌آهن رنگین کمان» می‌گوید: «با اطمینان می‌دانیم که طالبان فهرستی برای قتل دارند که دست به دست می‌شود و دگرباشان جنسی در آن شناسایی شده‌اند.»

یک سازمان غیردولتی مدافع حقوق دگرباشان جنسی در کانادا می‌گوید که گروه طالبان فهرستی برای حذف فیزیکی دگرباشان جنسی افغانستان در اختیار دارد.

به گفته مدیر اجرایی سازمان «راه‌آهن رنگین کمان» (Rainbow Railroad) در کانادا که به افغان‌های در معرض تهدید برای فرار از افغانستان کمک می‌کند دوره کنونی برای دگرباشان جنسی در این کشور «هراسناک» است.

این سازمان غیردولتی تنها گروه بین‌المللی مدافع حقوق دگرباشان جنسی است که در افغانستان فعالیت می‌کند. کیماهلی پاول، مدیر اجرایی «راه‌آهن رنگین کمان» گفت: «با اطمینان می‌دانیم که طالبان فهرستی برای قتل دارند که دست به دست می‌شود و دگرباشان جنسی در آن شناسایی شده‌اند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

افرادی که با ما تماس گرفته بودند حالا می‌گویند ایمیلی مرموز از فردی دریافت کرده‌اند که ادعا می‌کند با "راه‌آهن رنگین کمان" در تماس است و از آنها اطلاعات‌شان و شماره گذرنامه‌شان را پرسیده است.
کیماهلی پاول
مدیر اجرایی سازمان «راه‌آهن رنگین کمان»

وی افزود که طالبان این فهرست را با توجه به تلاش‌هایی که دولت‌های خارجی برای خروج افراد در معرض خطر در آستانه خروج نظامیان آمریکا از افغانستان انجام دادند تهیه کرده است. کیماهلی پاول گفت در نهایت افرادی که هرگز پایشان به خارج از افغانستان نرسید هویتشان افشاء شد و به شکلی «آسیب‌پذیر» در این کشور باقی ماندند.

مدیر اجرایی «راه‌آهن رنگین کمان» اظهار داشت: «افرادی که با ما تماس گرفته بودند حالا می‌گویند ایمیلی مرموز از فردی دریافت کرده‌اند که ادعا می‌کند با "راه‌آهن رنگین کمان" در تماس است و از آنها اطلاعات‌شان و شماره گذرنامه‌شان را پرسیده است. ما به این ترتیب فهمیدیم که اطلاعات درز کرده است.»

سازمان «راه‌آهن رنگین کمان» در سال ۲۰۰۶ با هدف کمک به آن دسته از دگرباشان جنسی که از خشونت و اذیت و آزار در کشورشان فرار می‌کنند پایه‌گذاری شد.

مطالب مرتبط