Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس جمهوری برزیل شهروندی افتخاری شهر آبا و اجدادیش در ایتالیا را دریافت کرد

بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل
بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل روز دوشنبه یک نوامبر (۱۰ آبان) در آنگویلارا ونتا در نزدیکی ونیز در شمال شرقی ایتالیا، شهروندی افتخاری این شهر چهار هزار نفری را که اجدادش از آنجا آمده‌اند دریافت کرد.

آگهی

ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل روز دوشنبه یک نوامبر (۱۰ آبان) در آنگویلارا ونتا در نزدیکی ونیز در شمال شرقی ایتالیا، شهروندی افتخاری این شهر چهار هزار نفری را که اجدادش از آنجا آمده‌اند دریافت کرد. این اتفاق در میان اعتراض مخالفان و تشویق حامیانش رخ داد.

این مراسم در یک ویلای باستانی قرن هفدهمی در نزدیک این شهر برگزار شد جایی که آقای بولسونارو ناهار خود را در جمعی با حضور ۲۰۰ مهمان صرف کرد.

وی در این مراسم گفت: «من از حضور در اینجا احساساتی شده‌ام و فکر می‌کنم مشخص باشد. پدربزرگ و مادربزرگ من از اینجا رفتند. خوشحالم در کنار افراد خوبی هستم.»

وی افزود: «خدا خواست من رئیس جمهوری برزیل شوم (...) ما بسیار خوب کار می‌کنیم که مورد قبول مردم است اما رسانه‌های جمعی آن را به رسمیت نمی‌شناسند.»

هزاران نفر از ساکنان شهر آنگویلارا ونتا در اواخر قرن نوزدهم به دلیل فقر به برزیل مهاجرت کردند.

حدود ۲۰۰ نفر علیه اهدای شهروندی افتخاری به رئیس جمهوری برزیل در این شهر تظاهرات کردند. رئیس جمهور راست افراطی برزیل به دلیل سیاست‌های زیست محیطی و مواضعش درباره همه‌گیری کووید-۱۹ در صحنه‌ بین‌المللی نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

AP Photo/Luca Bruno
تظاهرات مخالفان بولسونارو در ایتالیاAP Photo/Luca Bruno
مشکلی نیست او از شهری بازدید کند که اجدادش از آنجا آمده‌اند اما نباید او را به‌عنوان الگویی معرفی کرد که شهروندی افتخاری به او داده شود.
آنتونیو اسپادا
یکی از اعضای شورای شهر این منطقه

آنتونیو اسپادا، یکی از اعضای شورای شهر این منطقه که از سوی حزب متئو سالوینی، لگا که دیدگاه‌های ضدمهاجرتی دارد، اداره می‌شود گفت: «مشکلی نیست او از شهری بازدید کند که اجدادش از آنجا آمده‌اند اما نباید او را به‌عنوان الگویی معرفی کرد که شهروندی افتخاری به او داده شود.»

مخالفان روی یک بنر بزرگ نوشته بودند: «آنگویلارا عاشق برزیل است اما نه بولسونارو.»

اما حامیان رئیس جمهوری برزیل نیز حضور پررنگی داشتند. یکی از آن‌ها به خبرگزاری فرانسه گفت: «من اینجا هستم تا به او بگویم که تنها نیست.»

الساندرا بوسو، شهردار راستگرای آنگویلارا ونتا از تصمیم برای اعطای شهروندی افتخاری به بولسونارو دفاع کرد و «خرابکارانی» را که هفته گذشته با اسپری رنگ روی دیوار شهرداری از بولسونارو خواستند این شهر را ترک کند مورد انتقاد قرار داد.

وی در یک مطلب فیس‌بوکی گفت که تصمیم شورای شهر برای اعطای شهروندی افتخاری به بولسونارو رای به سیاست‌های او نیست بلکه به رسمیت شناختن تمام ایتالیایی‌هایی است که به برزیل مهاجرت کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برزیل؛ اعتراض ده‌ها هزار نفر به عملکرد بولسونارو در قبال همه‌گیری کرونا

پنج مکان رازآلود دنیا که ورود به آنها ممنوع است

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد