جوان ژاپنی با چاقو به مسافران یک قطار حمله کرد و واگن‌ها را به آتش کشید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز  با استفاده از  AFP
ماموران امداد در یک ایستگاه قطار در توکیو به زخمی‌های حادثه حمله با چاقو و به آتش کشیدن یکی از واگن‌ها کمک می‌کنند
ماموران امداد در یک ایستگاه قطار در توکیو به زخمی‌های حادثه حمله با چاقو و به آتش کشیدن یکی از واگن‌ها کمک می‌کنند   -  Copyright  214949+0900/Kyodo News

یک مرد روز یکشنبه ۳۱ اکتبر با چاقو به مسافران یک قطار در حومه توکیو حمله کرد و پس از زخمی کردن چندین نفر، قطار را به آتش کشید. پلیس فرد مهاجم را بازداشت کرده است.

تصاویر ویدیویی ضبط شده یک مسافر از حادثه نشانگر مسافرانی است که از شعله‌های آتش و دود خفه‌کننده ناشی از آن می‌گریزند و شماری از مسافران برای حفظ جان خود از پنجره‌های قطار به بیرون می‌پرند.

خبرگزاری کیودو از زخمی شدن ۱۷ نفر خبر داده اما تلویزیون دولتی ان‌اچ‌کی شمار مصدومان این حمله را ۱۷ نفر برآورد کرده که حال دست‌کم یکی از آنان وخیم است.

به گفته پلیس ژاپن مهاجم بیست و چند ساله بوده است. در حالی‌که مقام‌های امنیتی و قضایی از هرگونه اظهار نظر درباره انگیزه یا انگیزه‌های احتمالی مهاجم خودداری می‌کنند، خبرگزاری کیودو گزارش کرده که این فرد به پلیس گفته است می‌خواسته مردم را بکشد تا به اعدام محکوم شود. بنابر همین گزارش این فرد گفته با خودش گالن‌های بنزین و فندک وارد قطار کرده بود.

این حادثه حدود ساعت ۸ شب به وقت محلی و تنها دقایقی پیش از پایان کار حوزه‌های اخذ رای انتخابات پارلمانی ژاپن روی داده است.

این سومین حمله به در خطوط حمل‌ونقل ریلی ژاپن در سال جاری است. در اوایل ماه اوت و در زمان برگزاری بازی‌های المپیک یک مرد چاقو به دست به مسافران یک قطار در حومه تکیه حمله و ۱۰ نفر را زخمی کرد. در اواخر همین ماه هم دو نفر در جریان حمله با اسید سولفوریک در یک ایستگاه مترو در پایتخت مصدوم شدند.

پلیس ژاپن مهاجمان را فورا بازداشت کرده اما اطلاعات کمی درباره انگیزه‌های آنان منتشر شده است.