سخنرانی یک دایناسور در سازمان ملل: اگر نمی‌خواهید منقرض شوید، کاری کنید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
copyright
copyright   -  کپی رایت  AFP

برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) برای آگاه‌سازی و ترویج مباحث مربوط به تغییرات اقلیمی کمپینی را طراحی کرده است که در بخشی از آن ویدیویی از سخنرانی یک دایناسور در مقر مجمع عمومی سازمان ملل متحد تهیه شده است. این ویدیو پیش از برگزاری کنفرانس تغییرات آب و هوایی تدوین شده و در آن می‌بینیم که یک گونه دایناسور منقرض شده به نام فرانکی دِ دینو خطاب به شرکت‌کنندگان می‌گوید: «زمان آن رسیده که انسان‌ها دست از بهانه تراشی بردارند و تغییراتی را رقم بزنند. اگر نظر من را می‌خواهید انقراض را انتخاب نکنید.»

AFP
کپی‌رایتAFP

او به تلاش کشورها برای بازسازی اقتصادی پس از بحران کرونا اشاره کرده و می‌افزاید: «پیش از آنکه کار از کار بگذرد نسل خودتان را نجات دهید.»

سازمان ملل با تهیه این ویدیو در نظر دارد تا سیاستگذاران جهان را متوجه خطر تغییرات اقلیمی کند. وضعیتی که در آن تمامی کشورهای جهان با مشکلات و خطرات پیچیده‌ای مواجه خواهند شد.

در سال‌های اخیر جنبش‌های مختلفی در سراسر جهان سیاستگذاران را نسبت به خطرات تغییرات اقلیمی و تاثیر آن بر زندگی انسان‌ها آگاه کرده‌اند با این حال بحران محیط زیست و گرمایش زمین همچنان به عنوان یک تهدید برای نوع بشر مطرح است.