محکومیت زن آلمانی عضو داعش به جرم تشنه و گرسنه نگاه داشتن دختر ایزدی تا مرگ

محکوم پرونده و مسئول قتل دختر ایزدی
محکوم پرونده و مسئول قتل دختر ایزدی Copyright AP
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در شهر مونیخ در جنوب آلمان یک زن عضو داعش را به جرم تشنه و گرسنه نگاه داشتن یک دختر ایزدی به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

آگهی

«جنیفر ونیش»، زن ۳۰ ساله آلمانی و یکی از اعضای پیشین گروه داعش به جرم تشنه و گرسنه نگاه داشتن یک دختر بچه ایزدی به ۱۰ سال حبس محکوم شد. این دختر ایزدی بدلیل تشنگی و گرسنگی جان خود را از دست داد.

یک دادگاه کیفری در شهر مونیخ صبح دوشنبه ۲۵ اکتبر این حکم را صادر کرد.

دادستان‌های آلمانی در کیفرخواست گفته بودند که این زن آلمانی به همراه شوهرش، عضو گروه داعش، یک زن و این نوجوان ایزدی را در سال ۲۰۱۵ به‌ عنوان «برده» در شهر موصل خریداری کرده اند. شهر موصل عراق در آن سال در کنترل کامل گروه دولت اسلامی موسوم به داعش قرارداشت.

دادستان اصلی این پرونده خانم ونیش را متهم کرده بود که پس از « بیماری دختر نوجوان ایزدی این زن آلمانی او را در بیرون خانه غل و زنجیر کرده و بیرحمانه اجازه داده تا او در گرمای سوزان از تشنگی جان بدهد.»

دادستان های پرونده می گویند طاها الجمالی، شوهر و عضو گروه داعش، اجازه تام و تمام شکنجه این دختر ایزدی را در اختیار همسرش گذاشته است. طاها الجمالی نیز بطور جداگانه در شهر فرانکفورت روند دادگاهی شدن را به جرم عضویت در داعش و شرکت در جنایت جنگی طی می کند.

پیش از این جنیفر ونیش، به جرم «جنایت جنگی علیه ایزدی ها» محکوم به حبس ابد شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهادت زن جوان ایزدی: ابوبکر بغدادی شخصا به امدادگر آمریکایی تجاوز کرد

نشریه ولت: آلمان دیپلماتی را برای ارزیابی روابط خود با طالبان به افغانستان می‌فرستد

موصل عراق؛ شهری که ویران شد