Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شهادت زن جوان ایزدی: ابوبکر بغدادی شخصا به امدادگر آمریکایی تجاوز کرد

کایلا مولر
کایلا مولر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک زن جوان ایزدی روز دوشنبه شهادت داد که کایلا مولر، امدادگر آمریکایی، به او گفته است که از سوی ابوبکر البغدادی، رهبر سابق داعش مورد تجاوز قرار گرفته و تهدید شده که در صورت تلاش برای فرار به قتل خواهد رسید.

آگهی

یک زن جوان ایزدی روز دوشنبه شهادت داد که کایلا مولر، امدادگر آمریکایی، به او گفته است که از سوی ابوبکر البغدادی، رهبر سابق داعش مورد تجاوز قرار گرفته و تهدید شده که در صورت تلاش برای فرار به قتل خواهد رسید.

لیا مُلا که در اوت سال ۲۰۱۴ و در جریان گریز از معبر رشته کوه سنجار در عراق از سوی نیروهای داعش دستگیر شده، روز دوشنبه در جلسه محاکمه شافعی الشیخ، که گفته می‌شود یکی از زندانبانان داعشی خانم مولر بوده، این شهادت را داد.

آقای الشیخ، ۳۳ ساله، شهروند سابق بریتانیاست که متهم به عضویت در هسته بدنام آدم‌ربایی و ترور داعش موسوم به «بیتلز» و قتل چهار آمریکایی از جمله خانم مولر است. البته شافعی الشیخ اتهام‌های وارد شده به خود از جمله عضویت در هسته تروریستی «بیتلز»، زندانبانی خانم مولر و همکاری در قتل امدادگر آمریکایی را رد کرده و وکلای او نیز مدعی هستند که دستگیری آقای الشیخ به دلیل بروز خطا در تشخیص هویت واقعی او اتفاق افتاده است.

کایلا مولر، یک امدادگر اهل آریزونا بود که در اوت ۲۰۱۳ و جریان همراهی دوست پسر سوری خود که عازم ماموریت تعمیر گیرنده ماهواره‌ای بیمارستانی در حلب بود، از سوی جنگجویان داعش دستگیر شد. ظاهرا خانم مولر از سوی «بیتلز» به ابوبکر بغدادی، خلیفه پیشین داعش تحویل شد. بغدادی در سال ۲۰۱۹ و طی عملیات ویژه نیروهای آمریکایی کشته شد.

خانم ملا روز دوشنبه گفت که نیروهای داعش پس از دستگیری، او را به همراه زنان جوان دیگر به نقاط مختلفی منتقل کرده‌ و در نهایت او را به زندانی فرستاده‌اند که خانم مولر نیز در آنجا محبوس بوده است. زن جوان ایزدی توضیح داد که از طریق زبان اشاره و چند لغت عربی با خانم مولر ارتباط برقرار می‌کرده و در جریان یکی از این ارتباط‌ها امدادگر آمریکایی تعریف کرده است که طی یکی از بازجویی‌ها، جنگجویان داعش به او گفته‌اند که باید با آنها ازدواج کند و در صورت تلاش برای فرار نیز کشته خواهد شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خانم ملا سپس روایت کرد که چند روز پس از شنیدن این اظهارات، به همراه خانم مولر و یک دختر ایزدی دیگر به خانه ابوسیاف، از نیروهای ارشد ابوبکر بغدادی، فرستاده شدند و در آنجا مورد تجاوز قرار گرفتند. او همچنین تعریف کرد که یک شب شخص ابوبکر بغدادی آمد و کایلا مولر را با خود برد و وقتی که کایلا صبح روز بعد برگشت، بسیار غمگین و عصبی بود و مدام گریه می‌کرد.

خانم مولا به نقل از امدادگر جوان آمریکایی گفت که شبانه از سوی ابوبکر بغدادی مورد تجاوز قرار گرفته و سپس تهدید شده که در صورت تلاش برای فرار سرش را خواهند برید. زن جوان ایزدی سپس مدعی شد که خانم مولر به دلیل همین ترس در نقشه فرار او از چنگ داعش مشارکت نکرده ولی از او خواسته است تا در صورت رهایی دنیا را از آن چه بر سرش آمده مطلع کند.

داعش در فوریه ۲۰۱۵ خبر مرگ خانم مولر را بر اثر حمله هوایی اردن اعلام کرد ولی مقامات آمریکایی این ادعای دولت اسلامی را نپذیرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت زوج عراقی در آلمان به ظن عضویت در داعش و نسل‌کشی ایزدی‌ها

محکومیت زن آلمانی عضو داعش به جرم تشنه و گرسنه نگاه داشتن دختر ایزدی تا مرگ

سازمان ملل: ۱۶۰ داعشی متهم به کشتار ایزدی‌ها شناسایی شده‌‌اند