مسئول مالی داعش و معاون ابوبکر بغدادی در عراق دستگیر شد

سربازان عراقی پس از تصرف پایگاه داعش در حاشیه موصل در سال ۲۰۱۶
سربازان عراقی پس از تصرف پایگاه داعش در حاشیه موصل در سال ۲۰۱۶ Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه ایالات متحده پیش از این اعلام کرده بود که سامی جاسم «نقشی حیاتی در اداره امور مالی دولت اسلامی داشته» و برای هرگونه اطلاعاتی درباره وی پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

آگهی

دولت عراق روز دوشنبه اعلام کرد یکی از رهبران بلندپایه گروه داعش را که از سوی ایالات متحده تحت تعقیب بوده در «بیرون مرز خود» دستگیر کرده است.

مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق در توییتی نوشت «سامی جاسم» که «مسئول مالی» و معاون رهبر گروه داعش بود، در عملیات برون‌مرزی نیروهای اطلاعاتی دستگیر شده است.

وزارت خارجه ایالات متحده پیش از این اعلام کرده بود که الجبوری (با نام اصلی سامی الجبوری) «نقشی حیاتی در ادارهٔ امور مالی دولت اسلامی داشته» و برای هرگونه اطلاعاتی درباره وی پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

ماه گذشته میلادی نیز عدنان ابو ولید صحراوی، رهبر گروه داعش در صحرای بزرگ آفریقا در عملیات نیروهای فرانسوی کشته شد. وی در کشته‌شدن امدادگران فرانسوی در سال ۲۰۲۰ دست داشت و همچنین به دلیل حملات سال ۲۰۱۷ به نیروهای آمریکایی در نیجر، تحت تعقیب ایالات متحده بود.

گروه داعش پس از تسلط طالبان بر افغانستان نیز حملات مرگباری علیه شهروندان این کشور انجام داده‌اند که تازه‌ترین آنها جمعه گذشته در قندوز بیش از یکصد کشته و مجروح برجا گذاشت و واکنش‌های گستردهٔ بین‌المللی را در پی داشت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق پایان «ماموریت رزمی» نظامیان ائتلاف تحت رهبری آمریکا را اعلام کرد

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد

بیستمین سالگرد جنگ عراق؛ نگاهی به حضور ادامه‌دار نیروهای نظامی آمریکا در منطقه